Z impetem w nowy rok - relacja z meczu Polonia 2011 Warszawa - AZS Radex Szczecin

Czwarte w tym sezonie zwycięstwo odnieśli koszykarze Polonii 2011. Ofiarą młodych warszawiaków dość niespodziewanie padł Radex Szczecin.

Koszykarze ze stolicy po meczu cieszyli się jak dzieci. Nic w tym jednak dziwnego, skoro przeciętny zawodnik Polonii 2011 dopiero w tym roku... osiągnie pełnoletność! W dodatku przerwę zimową warszawski zespół okupił poważną stratą, bo do Politechniki przeniósł się rosnący w siłę z meczu na mecz Kamil Pietras, a w jego miejsce trener Arkadiusz Miłoszewski otrzymał nieopierzonych i nieogranych (jesienią ławę grzali regularnie) Wojciecha Olesińskiego i Romana Szymańskiego.

Niedzielne spotkanie z animuszem rozpoczęli goście i już po kilku chwilach na tablicy świetlnej pojawił się wynik 0:9. - Zastanawiałem się, czy nie wziąć czasu, postanowiłem jednak poczekać - relacjonuje w rozmowie ze SportoweFakty.pl Miłoszewski. Gospodarze do odrabiania strat podeszli ze spokojem, grali pewnie i konsekwentnie, a swego dopięli w połowie drugiej kwarty, gdy do stanu 26:26 rzutem za trzy doprowadził Wojciech Glabas. Na przerwę miejscowi schodzili prowadząc, wynik przez dłuższy czas pozostawał jednak na styku.

Decydujący dla losów meczu był początek ostatniej części gry - najpierw piłkę w obręczy zmieścił Glabas, następnie za trzy trafił Michał Michalak, a chwilę później przechwyt skuteczną akcją zwieńczył Michał Jankowski. Trójka muszkieterów z Marymonckiej (w sumie rzucili tego dnia aż 60 oczek) doprowadziła tym samym do wyniku 69:63 i już wówczas praktycznie wiadomo było, że napędzona entuzjazmem warszawska młodzież nie da sobie wydrzeć końcowego sukcesu.

- Każdy dołożył do tego wyniku cegiełkę - zaznacza w swoim stylu Miłoszewski, zwracając także uwagę na zawrotną ilość przechwytów w wykonaniu jego drużyny (20). Szczecinianie już po raz drugi w tym sezonie Warszawę opuszczać musieli ze spuszczonymi głowami, część winy za końcowy rezultat zrzucając na karb problematycznego sędziowania. Radex w ligowej tabeli jest już dwunasty, Polonia powoli odbija się od dna. W środę stołeczny zespół zagra w Inowrocławiu, a Akademicy odwiedzą Łódź.

Polonia 2011 Warszawa - AZS Radex Szczecin 84:76 (19:22, 21:14, 20:25, 24:15)

Polonia: Holnicki-Szulc 5, Glabas 15, Michalak 21, Kowalczyk 6, Kucharek 2, Łańcucki 2, Olesiński 0, Nowicki 0, Jankowski 24, Linowski 7, Szymański 2.

Radex: Balcerek 0, Prus 12, Dudek 6, Maciej Majcherek 7, Podgalski 2, Mielczarek 10, Michał Majcherek 0, Pytyś 10, Zarzeczny 11, Pacocha 18.