Kilka polskich klubów odetchnęło z ulgą. Wszystko przez ten wynik

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / oficjalny kanał Energa Basket Ligi / Ajdin Penava blokuje Wojciecha Tomaszewskiego

Walka o utrzymanie w Energa Basket Lidze trwa w najlepsze. Wynik piątkowego meczu w Stargardzie może być kluczowy. PGE Spójnia pokonała Arriva Twarde Pierniki Toruń 92:82. Sytuacja gości nie jest do pozazdroszczenia.

Gdy wydawało się, że los Twardych Pierników jest przesądzony, torunianie nagle zanotowali zryw i wygrali dwa ważne spotkania, które dały nadzieję.

Dobra passa przerwana została w Stargardzie, bowiem faworyzowana i walcząca o czwórkę PGE Spójnia zrobiła swoje.

Wygrała 16. mecz w sezonie. 24 "oczka" wywalczył Courtney Fortson, ale najlepszym graczem w zwycięskim zespole był kto inny. To Barret Benson. Jego linijka? 18 punktów, 13 zbiórek, pięć asyst, dwa bloki i dwa przechwyty.

To jednak Fortson w swoim stylu wszedł w mecz. W pierwszej kwarcie zdobył 11 "oczek", a rozpędzona Spójnia miała ich na swoim koncie aż 30. Odpowiedź Twardych Pierników była jednak natychmiastowa, a torunianie na przerwę schodzili... prowadząc.

Po zmianie stron długo trwała wymiana cios za cios, jednak Spójnia w kluczowym momencie wrzuciła wyższy bieg. Dodatkowo defensywa Twardych Pierników nie miała opcji w defensywie na Bensona, który zbierał, punktował i zrzucał z parkietu rywali z powodu nadmiaru przewinień.

Torunianie zostają zatem z sześcioma wygranymi w sezonie. Po ich porażce w Stargardzie odetchnęli wszyscy związani przede wszystkim z Tauronem GTK Gliwice, Polskim Cukrem Startem Lublin czy Eneą Abramczyk Astorią Bydgoszcz.

Powód? W walce o utrzymanie w Energa Basket Lidze te kluby mają o dwie wygrane więcej od Twardych Pierników. Wspomniane kluby mają po pięć meczów do końca rundy zasadniczej, torunianie cztery.

PGE Spójnia Stargard - Arriva Twarde Pierniki Toruń 92:82 (30:18, 14:27, 25:19, 23:18)

Spójnia: Courtney Fortson 24, Barret Benson 18 (13 zb), Jordan Mathews 17, Karol Gruszecki 12, Ajdin Penava 10, Dominik Grudziński 6, Tomasz Śnieg 5, Adam Brenk 0, Paweł Kikowski 0, Grzegorz Chodźko 0.

Twarde Pierniki: Sterling Gibbs 19, Stefan Kenić 16, Wojciech Tomaszewski 12, Kacper Gordon 9, Dallas Walton 7, Aaron Cel 6, Tayler Persons 6, Bartosz Diduszko 4, Joey Brunk 3.