Awans z 38. miejsca na pierwsze - Mikko Kokslien najlepszy w Lillehammer

Mikko Kokslien wygrał w Lillehammer konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Drugi finiszował Fabian Riessle, a trzeci - Jason Lamy Chappuis.

Po skokach narciarskich Mikko Kokslien zajmował 38. pozycję. Na trasę wyruszył minutę i 38 sekund po liderze, którym był Yoshito Watabe (ostatecznie Japończyk uplasował się na dwunastej pozycji). W biegu Norweg spisał się zdecydowanie najlepiej i jako pierwszy minął linię mety. To siódme zwycięstwo Koksliena w indywidualnym konkursie Pucharu Świata. Pierwsze odniósł 4 grudnia 2010 roku właśnie w Lillehammer.

[ad=rectangle]

Duży awans zaliczył również Fabian Riessle. Niemiec po pierwszej części kombinacji był 31. W biegu uzyskał trzeci czas. Riessle prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ z dorobkiem dwustu punktów. Drugi jest Eric Frenzel (153), trzeci zaś - Kokslien (136).

Adam Cieślar sklasyfikowany został na 42. miejscu. Po skokach był 40. Kwalifikacji nie przebrnął Mateusz Wantulok.

Następne zawody odbędą się 20 i 21 grudnia w Ramsau.