Katarzyna Niewiadoma wygrała pierwszy etap wyścigu OVO Energy Women's Tour!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma
Newspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma

Katarzyna Niewiadoma wygrała pierwszy etap kolarskiego wyścigu OVO Energy Women's Tour, który jest zaliczany do cyklu UCI World Tour kobiet.

W pierwszym dniu rywalizacji kolarki miały do przejechania 148 kilometrów z Daventry do Kettering. Dla mistrzyni Polski był to pierwszy start w wyścigu od 23 kwietnia 2017 roku. Wtedy Katarzyna Niewiadoma stanęła na trzecim stopniu podium podczas klasyku Liege-Bastogne-Liege.

Polka odjechała od peletonu na 50 kilometrów przed metą. Kiedy do końca pozostawało 25 kilometrów miała już trzy minuty i 30 sekund przewagi. Minęła metę o minutę i 42 sekundy szybciej niż grupa siedemnastu zawodniczek.

Drugie miejsce zajęła Marianne Vos. Holenderka, tak jak Niewiadoma, jest kolarką zespołu WM3 Energie. W 2014 roku Vos wygrała pierwszą edycję OVO Energy Women's Tour.

Na trzeciej pozycji uplasowała się Christine Majerus (Boels-Dolmans). Czwarta finiszowała Giorgia Bronzini. 47. była Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling) - minuta i 50 sekund straty do zwyciężczyni. 58. lokatę zajęła Anna Plichta (+1:59), która tak jak Niewiadoma jeździ w zespole WM3 Energie.

OVO Energy Women's Tour składa się z pięciu etapów. Ostatni zostanie rozegrany w niedzielę w Londynie.