Udany początek dnia. Mamy medal na igrzyskach!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Na zdjęciu: Zbigniew Maciejewski
Instagram / Na zdjęciu: Zbigniew Maciejewski

Zbigniew Maciejewski dołączył do grona reprezentantów Polski, którzy zdobyli medal igrzysk paralimpijskich Paryż 2024. Podczas rywalizacji w parakolarstwie w kategorii C1 stanął na najniższym stopniu podium.

Zbigniew Maciejewski był pierwszym Polakiem, który ruszył do rywalizacji w środę (4 września) podczas igrzysk paralimpijskich Paryż 2024. Nasz reprezentant walczył o medal w parakolarstwie w kategorii C1.

Walka o medale odbyła się na szosie, gdzie rozegrana została jazda indywidualna na czas. Zawodnicy mieli do przejechania łącznie 14,1 km i z tym dystansem bardzo dobrze poradził sobie Polak.

Maciejewski ukończył zmagania w czasie 21:18.94. Lepsi od niego okazali się jedynie dwaj zawodnicy, a mianowicie Hiszpan Ricardo Ten Argiles oraz Niemiec Michael Teuber.

Hiszpański kolarz nie miał sobie równych, bowiem zameldował się na mecie w czasie 20:39.53. Jeżeli chodzi o drugiego z rywali Polaka, to ten był od niego szybszy o 0,8.

Tym samym 51-letni reprezentant naszego kraju ma za sobą bardzo udany debiut na igrzyskach paralimpijskich. Zwłaszcza że okazał się szybszy od między innymi Niemca Pierre Senski, a to właśnie nasi zachodni sąsiedzi byli faworytami do zdobycia medali.

Wyniki finału w parakolarstwie w kategorii C1:

1. Ricardo Ten Argiles (Hiszpania) 20:39.53 2. Michael Teuber (Niemcy) 21:18.14 3. Zbigniew Maciejewski (Polska) 21:18.94 4. Pierre Senski (Niemcy) 21:58.34 5. Mohamad Yusof Hafizi Shaharuddin (Malezja) 22:27.91

Przeczytaj także: To na pewno Hiszpania? Szokujące obrazki z trasy