Europa tłem dla rywali. Chinka pokazała moc

Getty Images / Alex Broadway / Na zdjęciu: Yawen Deng

Yawen Deng zdobyła dla reprezentacji Chin złoty medal igrzysk olimpijskich 2024 we freestyle BMX. Chinka po fantastycznym pierwszym przejeździe jeszcze poprawiła się w drugim.

Na środę (31 lipca) zaplanowane zostały finałowe batalie we freestyle BMX podczas igrzysk olimpijskich 2024. Mimo że dyscyplina ma krótki staż olimpijski, to cieszy się naprawdę sporą popularnością.

W rywalizacji mężczyzn podium obsadzili zawodnicy z Argentyny, Wielkiej Brytanii oraz Francji. Z kolei zawodniczki z tych krajów nie były nawet blisko zdobycia medalu w kobiecych zmaganiach.

W finałowej rywalizacji najlepiej zaprezentowała się Yawen Deng. Po tym, jak zdeklasowała rywalki w pierwszej próbie, otrzymując ocenę 92,50, jeszcze poprawiła się w drugiej. W efekcie Chinka okazała się bezkonkurencyjna i odniosła pewny triumf.

Oprócz niej na podium stanęły reprezentantka Stanów Zjednoczonych Perris Benegas (90,70), a także Australijka Natalya Diehm (88,80). Jedyni reprezentanci Europy z Czech i Francji uplasowali się kolejno na 6. i 9. miejscu.