Niemcy ze złotem w kajakarskiej czwórce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Daniel Kopatsch / Na zdjęciu: niemiecka osada
Getty Images / Daniel Kopatsch / Na zdjęciu: niemiecka osada

W ostatnim czwartkowym wyścigu na torze regatowym na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024 złoto w konkurencji K4 500 metrów mężczyzn zdobyli Niemcy. Tuż za nimi dopłynęli Australijczycy oraz Hiszpanie.

W czwartek na torze regatowym odbyły się trzy najważniejsze wyścigi konkurencji K4 na 500 metrów mężczyzn na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024. Najpierw dwa półfinały, a na koniec rywalizacji kajakarzy tego dnia rozegrano finał.

Ze startu niemal wszystkie osady ruszyły bardzo równo. Na pierwszych metrach minimalną przewagę zaczęli uzyskiwać Hiszpanie oraz Niemcy. W połowie dystansu także taki układ był na czele stawki, ale blisko za ich plecami były kolejne osady.

W drugiej części dystansu przyspieszali Niemcy, którzy na 150 metrów przed metą wyszli już na prowadzenie. Do ataku ruszyli Australijczycy, którzy na półmetku byli na trzecim miejscu, ale chcieli zdobyć lepszy medal.

Ostatecznie Niemcy zdobyli złoto w składzie Max Rendschmidt, Max Lemke, Jacob Schopf, Tom Liebscher, czym obronili mistrzostwo olimpijskie wywalczone w Tokio. Z poprzedniej osady nowym zawodnikiem jest jedynie Jacob Schopf. Niemcy pokonali Australijczyków zaledwie o 0,04 sekundy. Trzecie miejsce na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024 zajęli Hiszpanie, którzy w Tokio byli srebrni.

Finał K4 500 m mężczyzn: 1. Niemcy (Max Rendschmidt, Max Lemke, Jacob Schopf, Tom Liebscher) - 1:19.80 2. Australia (Riley Ftizsimmons, Pierre van der Westhuyzen, Jackson Collins, Noah Havard) - 1:19.84 3. Hiszpania (Saul Craviotto, Carlos Arevalo, Marcus Cooper, Rodrigo Germade) - 1:20.05 4. Ukraina (Oleh Kukharyk, Dmytro Danylenko, Ihor Trunov, Ivan Semykin) - 1:21.01 5. Litwa (Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas, Arturas Seja) - 1:21.13 6. Serbia (Andjelo Dzombeta, Marko Novakovic, Marko Dragosavljevic, Vladimir Torubarov) - 1:21.52 7. Węgry (Bence Nadas, Kolos Attila Csizmadia, Istvan Kuli, Sandor Totka) - 1:21.99 8. Nowa Zelandia (Max Brown, Grant Clancy, Kurtis Imrie, Hamish Legarth) - 1:22.19