Wyjątkowy czwartek dla kibiców na sopockim Hipodromie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / materiały partnera
Materiały prasowe / materiały partnera

Lepszego rozpoczęcia międzynarodowych zawodów CSIO Sopot fani jeździectwa nie mogli sobie wymarzyć. Rewelacyjna forma Polaków w dniu otwarcia, przyniosła zwycięstwa aż w czterech konkursach.

Już po pierwszym konkursie, rozgrywanym o puchar firmy Zegger, mogliśmy usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego. Startujący w połowie stawki Jacek Muraczewski na klaczy Aria, pokonał parkur bezbłędnie, nie oddając prowadzenia aż do końca. Miejsce drugie wywalczyła Natalia Sibińska dosiadająca konia Jambo, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Cassandra Orschel i Anny CS. W kolejnym konkursie na wyłonienie zwycięzcy musieliśmy czekać, aż do ostatniego zawodnika. Wtedy to na parkur wjechał aktualny Halowy Mistrz Polski - Adam Nicpoń, na ogierze Kravitz. Płynna jazda od celowników startowych, aż po metę pozwoliła parze uzyskać o 1.47 sekundy krótszy czas od reprezentanta Wielkiej Brytanii, Marka Edwardsa. Podium konkursu o puchar Pomorskiego Związku Jeździeckiego dopełniła Zuzanna Hana na klaczy Barborka.

materiały partnera

Do startu w trzecim konkursie dnia, a pierwszego w ramach CSIO4*, rozgrywanego o Puchar Golden Tulip Gdańsk, pod patronatem KadraSkoki, zapisało się aż 76 par. Mimo olbrzymiej konkurencji najwyższy stopień podium wywalczył Dominik Słodczyk. Pokonał on tym samym Mistrza Europy z 2021 roku - Andre Thieme (Niemcy), który na podium uplasował się tuż za nim. Trzecie miejsce zajęła dobrze znana sopockiej publiczności, Aleksandra Kierznowska na klaczy Badorette, na której to wygrywała konkursy w Sopocie w zeszłym roku. Reprezentantka Szwecji Emma Emanuelsson była dziś jedyną zawodniczką, której udało się przerwać passę zwycięstw biało-czerwonych. Podium w konkursie o Puchar BMG Goworowski pod patronatem portalu Tylkoskoki dopełnili kolejno Gerfried Puck (Austria) oraz Damian Ancic (Argentyna). W najważniejszym konkursie dnia, rozgrywanym o puchar Primavera pod patronatem portalu Świat Koni, będącym jednocześnie kwalifikacją do niedzielnego Grand Prix na liście startowej znalazło się 57 par. Parkur z przeszkodami o wysokości 150 cm był niezwykle wymagający, a zawodnicy musieli wykazać się wyjątkową dokładnością by ukończyć swój przejazd bezbłędnie. Tuż przed przerwą sztuka ta udała się Markowi Lewickiemu dosiadającemu wałacha Come. Para ta nie tylko pokonała parkur bez punktów karnych, ale również w najszybszym czasie. Tej przewagi nie oddali aż do końca, dzięki czemu na koniec dnia na sopockim Hipodromie mogliśmy jeszcze raz wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego. Miejsce drugie zajął aktualny Mistrz Polski Tomasz Miśkiewicz na 8 letniej klaczy Velvet Lazar. Miejsce trzecie reprezentant Belgii Andres Vereecke.

Pierwsze konkursy w piątek rozpoczną się o godz. 7:45, a punktem kulminacyjnym będzie Puchar Narodów, w którym wystartuje 14 drużyn. Na koniec dnia swoje pierwsze starty rozpoczną najmłodsi uczestnicy w ramach CSIO Sopot Young Stars. Godziny konkursów PIĄTEK:

7:45 - CSIO4* Konkurs nr 6 zwykły - wysokość przeszkód 140 cm o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego, pod patronatem Horse & Bussines Magazine

12:00 - CSIO4* Konkurs nr 7 LOTTO Puchar Narodów - wysokość przeszkód 155 cm

19:00 - CSIO Sopot Young Stars Konkurs Kostiumowy o Puchar Końskiej Cukierenki pod patronatem Majalandu.