60 medali polskiej reprezentacji w Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Marek Biczyk / Na zdjęciu: Michał Rozmys
Newspix / Marek Biczyk / Na zdjęciu: Michał Rozmys

W Wuhan zakończyły się 7. Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe. Reprezentacja Wojska Polskiego została sklasyfikowana na piątym miejscu w klasyfikacji medalowej.

Polska reprezentacja zdobyła 60 medali: 11 złotych, 15 srebrnych i 34 brązowe. Największy dorobek wywalczono w lekkoatletyce - 16 pozycji w czołowej trójce: 7+4+5. Dwa zwycięstwa w konkurencjach indywidualnych odniósł Michał RozmysW środę 24-letni zawodnik jako pierwszy minął metę biegu na 800 metrów. Trzy dni później pokonał wszystkich rywali w zmaganiach na 1500 metrów.

W skoku o tyczce zwyciężył Paweł Wojciechowski. Młotem najdalej rzucił Wojciech Nowicki. W zespołowej klasyfikacji w maratonie triumfowali: Henryk Szost, Arkadiusz Gardzielewski i Marcin Chabowski. Na najwyższym stopniu podium stanęły również Paulina Guba w pchnięciu kulą i sztafeta 4x400 metrów kobiet: Anna Kiełbasińska, Małgorzata Hołub-Kowalik, Joanna Linkiewicz i Justyna Święty-Ersetic.

Najlepszy czas w ratownictwie wodnym w konkurencji ratowanie manekina 50 metrów miał Wojciech Kotowski. Sztafetę 4x25 metrów holowanie manekina wygrał zespół w składzie: Kotowski, Adam Dubiel, Bartosz Stanielewicz i Hubert Nakielski. W strzeleckim trapie triumfował Jaromir Wojtasiewicz. Natomiast w żeglarskiej klasie 470 zwyciężyły Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar. 13 krążków - 2 srebrne i 11 brązowych - zdobyła reprezentacja Polski w pływaniu.