Igrzyska Europejskie 2015 w Baku: Tabela medalowa po 5. dniu. Polacy coraz wyżej

Polscy reprezentanci startujący w Igrzyskach Europejskich w Baku mają już na swoim koncie siedem medali. Trzy z nich zdobyli piątego dnia zmagań, co dało im znaczący awans w tabeli.

Na koniec czwartego dnia rywalizacji Polacy, z czterema krążkami na koncie, zajmowali 18. miejsce w tabeli medalowej. Obecnie przeskoczyli na 14. lokatę, głównie dzięki świetnej postawie Marty Walczykiewicz, który wywalczyła złoty medal w kajakarstwie w kategorii K1 na dystansie 200m. Jak na razie jest to jedyny medal z najcenniejszego kruszcu w dorobku naszej delegacji w Baku. [ad=rectangle] We wtorek ręce w geście triumfu wznieść mogły też Ewelina Wojnarowska, która sięgnęła po brąz w kategorii K1 na dystansie 500m, a także nasza zapaśniczka Roksana Zasina. Ona z kolei stoczyła pasjonujący, krwawy bój z reprezentantką gospodarzy, Anżelą Dorogan i ostatecznie zdobyła dla Polski srebro.

W sumie polska reprezentacja ma na koncie po pięciu dniach zmagań jeden złoty medal, dwa srebrne i cztery brązowe.