Kapitalny piątek dla Polaków. Zobacz klasyfikację medalową igrzysk paraolimpijskich

Getty Images / Steph Chambers / Na zdjęciu: Barbara Bieganowska-Zając

Piątek (06.09) był kolejnym udanym dniem dla Polaków na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu. Nasi reprezentanci tego dnia zdobyli cztery krążki - po dwa złote i brązowe. Tak wygląda aktualna klasyfikacja medalowa.

W piątek Polacy nadzieję z medalami mogli wiązać głównie z występem Barbary Bieganowskiej-Zając, która startowała w biegu na 1500 metrów w kategorii T20. 43-latka nie zawiodła oczekiwań i sięgnęła po złoto. Po raz piąty w historii została tym samym mistrzynią paraolimpijską.

Na najwyższym podium stanęła też Karolina Kucharczyk. Nasza reprezentantka dzięki próbie na odległość 5,82 metra wygrała konkurs skoku w dal w kategorii T20.

Tego dnia Polacy zdobyli też dwa brązowe medale. Maciej Lepiato uplasował się na najniższym podium finałowego konkursu w skoku wzwyż w kategorii T46. Z kolei Michał Dąbrowski zajął trzecie miejsce w rywalizacji szpadzistów na wózkach.

Od początku igrzysk paralimpijskich w Paryżu reprezentanci Polski zdobyli już łącznie 21 krążków - siedem złotych, pięć srebrnych i dziewięć brązowych. Dzięki temu zajmują obecnie 15. miejsce w klasyfikacji medalowej. Stawkę otwierają Chińczycy, którzy wywalczyli już 188 medali, z czego aż 83 z najszlachetniejszego kruszcu.

Polacy są już więc coraz bliżej wyrównania wyniku z Tokio. Trzy lata temu nasi reprezentacji zdobyli łącznie 25 medali - siedem złotych, sześć srebrnych i 12 brązowych. Dało im to 17. miejsce w klasyfikacji końcowej. Igrzyska paralimpijskie w Paryżu dobiegną końca w niedzielę 8 września.