Puchar Kontynentalny: Tyszanie muszą liczyć na cud

PAP/EPA
PAP/EPA

Dwie porażki po dwóch meczach trzeciej rundy Pucharu Kontynentalnego ma na swoim koncie GKS Tychy. Mimo tego wicemistrzowie Polski wciąż zachowali szanse na awans do finałów.

W sobotę Tyszanie mierzyli się w hali Ritten Arena z zespołem Szahciora Soligorsk. GKS przez większość meczu dominował nad swoim rywalem, ale to podopieczni Andrei Guseva lepiej kończyli swoje akcje.

Pierwszego gola w piątej minucie drugiej tercji zdobył Andrei Mikhalyov. Drużyna z Białorusi po strzeleniu gola skutecznie broniła dostępu do swojej bramki. Stroną atakującą byli Tyszanie, ale krążek po żadnej z akcji nie trafił do siatki Kevina Lindskouga.

Na niecałe pięć minut przed końcem meczu, bramkę decydującą o wygranej Szachciora zdobył Nathan Robinson. Wicemistrzowie Polski ponieśli tym samym drugą porażkę w turnieju.

Podopieczni Jiří Šejba zachowali jednak szanse na awans do turnieju finałowego. Wszystko dzięki wygranej w drugim meczu gospodarzy turnieju - Ritten Sport nad Beibarys Atyrau 3:2.

W niedzielę GKS musi równie wysoko pokonać kazachski zespół i liczyć na przekonywujące zwycięstwo Rittein nad Szachciorem. Do turnieju finałowego awansują dwa najlepsze zespoły w grupie.