I liga hokeja: Katowiczanie wygrali, ale nie zachwycili

Rozpoczęła się trzecia runda spotkań zaplecza PLH. Hokeiści HC GKS-u Katowice pokonali Polonię Bytom. Pierwsze dwie tercje meczu były wyrównane. Z jedną różnicą, a mianowicie liczbą bramek. Po pierwszej tercji był wynik 1:1 po golach Łukasza Bartoka dla gospodarzy i celnym trafieniu Michała Kasperczyka dla gości.

Wynik ten utrzymywał się do 48 minuty meczu. Wtedy to na prowadzenie wyszli bytomianie po celnym trafieniu Mateusza Podsiedlika. Ostatnie słowo należało jednak do katowiczan, którzy to w odstępie dziewięciu minut trzy razy skierowali krążek do bramki przeciwnika. Ostatniego gola strzelili juz do pustej bramki.

HC GKS Katowice - Polonia Bytom 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

1:0 Łukasz Bartak - Tomasz Chyliński - Marcin Frączek 3'

1:1 Michał Kasperczyk - Dariusz Puzio - Mateusz Adamus 16'

1:2 Mateusz Podsiedlik - Mateusz Adamus - Krzysztof Kantor 48' (5/4)

2:2 Krzysztof Śmiełowski - Michał Krokosz 51' (5/4)

3:2 Łukasz Sękowski - Rafał Bibrzycki 54'

4:2 Milan Furo - Marcin Frączek 60'

HC GKS Katowice: Jakubowski (Stańczyk) - Śmiełowski, Raszka; Furo, Frączek, Krejci - Żogała, Kozlowski; Grobarczyk, Bibrzycki, Sękowski - Krokosz, Chyliński; Szymański, Krzysztofik, Bartak.

Polonia Bytom: Szopa (Kraus) - Owczarek, Kantor; Kłaczyński, Bajon, Podsiedlik - Kasperczyk, Obstarczyk; Puzio, Adamus, Solon - Zyga, Hoder; Cichoń, Mazur, Kogut.