Media. Duże osłabienie Francuzów. Czołowy zawodnik nie zagra już na Euro 2020

Getty Images / Alex Livesey - UEFA / Na zdjęciu: Ousmane Dembele

Duży problem reprezentacji Francji. Według informacji "L'Equipe" kontuzja Ousmane Dembele okazała się poważniejsza, niż początkowo przypuszczano. Zawodnik ma wrócić do domu.

Problemy Ousmane Dembele zaczęły się podczas meczu z Węgrami (1:1). Zawodnik wszedł na boisko w 57. minucie spotkania, ale nie dotrwał do końca. Trener Didier Deschamps musiał go ściągnąć i zastąpić Thomasem Lemarem.

- Przeciwnik uderzył go w ścięgno. Konieczne będzie detaliczne sprawdzenie tego urazu. Ousmane kontynuował grę przez chwilę, chciał to rozbiegać, ale poczuł mocny dyskomfort. Dlatego przeprowadziłem zmianę. Trzeba będzie mieć sytuację na oku - mówił Deschamps podczas pomeczowej konferencji prasowej.

Niepokojące informacje przekazało za to francuskie "L'Equipe". Według ostatnich doniesień medialnych Dembele nie zagra już podczas tegorocznych mistrzostw Europy.

W poniedziałek ma opuścić Budapeszt. Lekarze obserwować będą nie tylko jego ścięgno, ale także udo. Oznacza to, że piłkarza czeka co najmniej trzy tygodnie przerwy w grze.

W ostatnim meczu fazy grupowej Francuzi zmierzą się z reprezentacją Portugalii. To spotkanie zaplanowane zostało na środę, 23 czerwca o godz. 21:00.