Euro 2016: Cristiano Ronaldo przyćmił Garetha Bale'a

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/GEORGI LICOVSKI
PAP/EPA / EPA/GEORGI LICOVSKI

Cristiano Ronaldo przyćmił swojego klubowego kolegę Garetha Bale'a podczas półfinałowego meczu Euro 2016 (2:0). Strzelił gola i zaliczył asystę, a Walijczyk pozostał z pustym kontem.

Starcie Garetha Bale'a z Cristiano Ronaldo zapowiadane było jako bitwa gigantów. To dwaj najdrożsi zawodnicy świata, którzy wspólnie grają w Realu Madryt. Dotychczas lepsze wrażenie we Francji zostawił po sobie zawodnik reprezentacji Walii.

Jednak w Lyonie efektywniejszy był Ronaldo - i nie chodzi już tylko o bramkę i asystę - ale o całokształt. Bale pierwszy raz pokazał się dopiero w 19. minucie, kiedy po rzucie rożnym znalazł się w dobrej sytuacji, ale zabrakło celności przy strzale z 14 metrów.

Do tego czasu Ronaldo zdołał już być faulowany przez Collinsa w polu karnym (sędzia nie zauważył), czy też składać się do strzału z przewrotki.

Bale tak naprawdę "żył" w pierwszej połowie między 19 a 23 minutą. Wówczas oddał niecelny strzał po kornerze oraz przeprowadził indywidualną akcję, po której celnie przymierzył z 25 metrów.

{"id":"","title":""}

Obaj tak naprawdę obudzili się w drugiej odsłonie. Zrobił to przede wszystkim Ronaldo. Pięć minut po zmianie stron po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył w polu karnym i po strzale głową z pięciu metrów zdobył bramkę. 180 sekund później zaliczył asystę przy trafieniu Naniego.

W tym czasie Bale na boisku nie istniał, a Ronaldo nadal imponował. Wywalczył rzut wolny, po którym Chester dostał żółtą kartkę, a następnie przymierzył tuż nad poprzeczką, ale i on sam trafił do notesu sędziego - podobnie jak Bale.

Walijczyk pokazał się w 77. minucie, gdy oddał strzał, ale wprost w bramkarza. Chwilę później stracił piłkę przed własnym polem karnym i mogło się to skończyć utratą gola.

Ostatecznie Ronaldo oddał aż dziewięć strzałów, a Bale cztery. Groźniejszy w swoich akcjach był Portugalczyk, chociaż celniej na bramkę uderzał jednak Walijczyk (Ronaldo 33 procent, Bale 75).