Gabriela Soukalova wygrała sprint w Ostersund, Weronika Nowakowska najlepsza z Polek

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News
East News

Zwycięstwem Gabrieli Soukalovej zakończył się biathlonowy bieg sprinterski kobiet, który rozegrano w Ostersund. Najlepsza z Polek, Weronika Nowakowska, zajęła 21. miejsce.

Kluczem do zwycięstwa w biegu sprinterskim było bezbłędne strzelanie. Stuprocentową skutecznością w tym elemencie popisała się między innymi Gabriela Soukalova, która do tego dorzuciła dobrą formę biegową. Na mecie Czeszka miała 15 sekund przewagi nad Federicą Sanfilippo. Dla Włoszki to największy sukces w dotychczasowej karierze.

Obie zawodniczki miały dużą przewagę nad rywalkami. Na trzecim miejscu na mecie zameldowała się Olena Pidruszna. Reprezentantka Ukrainy musiała przebiec jedną karną rundę. Wracająca do biathlonu po rocznej przerwie Pidruszna miała nieznacznie lepszy czas niż Franziska Preuss i Tiril Eckhoff.

Ponownie w pierwszej dziesiątce zabrakło miejsca dla Polek, ale plusem jest to, że aż cztery z nich zdobyły punkty Pucharu Świata. Najwyżej sklasyfikowana została Weronika Nowakowska, która zajęła 21. miejsce. Z kolei z 24. czasem na mecie zameldowała się Magdalena Gwizdoń.

Punkty wywalczyły również Monika Hojnisz (36. miejsce) i Kinga Mitoraj (39. pozycja). Dla tej drugiej to pierwsze w karierze wywalczone punkty. Na 45. lokacie zawody zakończyła Krystyna Guzik. Wszystkie Polki oprócz Mitoraj zanotowały po dwie karne rundy, najmłodsza z Biało-Czerwonych popisała się stuprocentową skutecznością.