MŚ: Mateusz Janik wicemistrzem świata w biathlonie na nartorolkach, Kinga Mitoraj siódma

Od czwartku w rosyjskim Tiumeniu trwają mistrzostwa świata w biathlonie na nartorolkach. W piątek pierwszy medal dla naszego kraju wywalczył Mateusz Janik.

W piątek na trasach w Tiumeniu rozegrano biegi sprinterskie juniorów. Zawodnicy mieli do pokonania 10 kilometrów i strzelali po razie w pozycji leżącej i stojącej. Mistrzowski tytuł w tej konkurencji obronił Tomas Vojik. Czech zwyciężył w wielkim stylu. Na strzelnicy był bezbłędny, a szybkie tempo biegu sprawiło, że miał duży zapas nad rywalami. Z drugim czasem zawody ukończył Mateusz Janik, który do Vojika stracił minutę i 11 sekund. Trzeci był Bułgar Anton Sinapow. Dwudziestą lokatę zajął Rafał Penar. [ad=rectangle] Wcześniej rozegrano rywalizację pań, które do pokonania miały 7,5 kilometra. Z dobrej strony pokazała się Kinga Mitoraj, która bieg ukończyła na siódmym miejscu. Reprezentantka Polski zanotowała jedną karną rundę, a do zwyciężczyni Kristiny Ilczenko straciła blisko minutę i 37 sekund. Rosjanka nie dała rywalkom najmniejszych szans. Na strzelnicy zaliczyła jedno pudło, a nad drugą na mecie Czeszką Lucią Charvatovą miała ponad pół minuty przewagi. Brąz zdobyła Juliana Kajszewa z Rosji.