Żużel. Maciej Janowski liderem, Bartosz Zmarzlik piąty. Oto klasyfikacja Grand Prix

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Maciej Janowski
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Maciej Janowski

Maciej Janowski liderem klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix po dwudniowej rywalizacji we Wrocławiu. Polak zdobył 38 na 40 punktów i z przewagą sześciu prowadzi nad Artiomem Łagutą i Taiem Woffindenem. Piąty jest Bartosz Zmarzlik.

Stadion Olimpijski we Wrocławiu eksplodował, kiedy Maciej Janowski mijał linię mety jako pierwszy w finale sobotniej rywalizacji. W piątek kapitan miejscowej Betard Sparty Wrocław przegrał tylko z Artiomem Łagutą, którego drugiego dnia zabrakło w decydującej batalii. To oznaczało, że przed Polakiem duża szansa na wysunięcie się na czoło klasyfikacji przejściowej. Tak też się stało. Janowski wygrał, zainkasował 20 punktów i w sumie ma ich 38.

Łaguta oraz Tai Woffinden zdobyli w stolicy Dolnego Śląska 32 "oczka" i są na dwóch kolejnych pozycjach. Czwarty ze stratą dwóch jest dwukrotny finalista Fredrik Lindgren. W ścisłej czołówce plasuje się jeszcze obrońca mistrzowskiego tytułu, Bartosz Zmarzlik, który ma 27 punktów. Przewaga tej piątki nad kolejnymi - jak na tylko dwie imprezy - jest całkiem spora.

Z pozostałych reprezentantów Polski na siódmej lokacie znajduje się Gleb Czugunow, który we Wrocławiu startował z "dziką kartą". Patryk Dudek jest dziesiąty.

W dniach 11-12 września cykl zawita do Gorzowa, gdzie odbędą się kolejne dwa turnieje. Indywidualne Mistrzostwa Świata powrócą więc do miasta nad Wartą po roku przerwy.