Justyna Kowalczyk najlepsza w maratonie w Nowej Zelandii

Justyna Kowalczyk odniosła trzecie zwycięstwo w trzecim starcie w trakcie swojego tegorocznego pobytu w Nowej Zelandii. Po dwóch sukcesach w ramach New Zealand Winter Games tym razem przyszedł czas na wygraną w imprezie Merino Muster na dystansie 42 kilometrów.

Zawody Merino Muster odbyły się na trzech dystansach: 7 kilometrów, 21 kilometrów i 42 kilometry. Justyna Kowalczyk zdecydowała się na start w maratonie, w którym nie miała większych problemów z odniesieniem zwycięstwa wśród kobiet. Polka triumfowała bowiem z przewagą czterech minut i dziesięciu sekund nad Natalią Korosteliewą, którą pokonała już wcześniej w sprincie w trakcie New Zealand Winter Games. Na trzecim miejscu uplasowała się Słowaczka Anastazja Kuzmina, czołowa biathlonistka świata, która była wolniejsza od Kowalczyk o siedem i pół minuty.

W klasyfikacji mężczyzn triumfował Brian McKeever, niedowidzący siedmiokrotny mistrz paraolimpijski, mający na koncie występy również na zwykłych mistrzostwach świata. Kanadyjczyk po ciekawej walce o dwie sekundy pokonał swojego rodaka Erika Carletona. Na czwartym miejscu uplasował się znany rosyjski sprinter Aleksiej Pietuchow.