MotoGP: deszczowy trening dla Mavericka Vinalesa

Zwycięstwem Mavericka Vinalesa zakończył się drugi trening przed wyścigiem o Grand Prix Niemiec na torze Sachsenring. Kolejne miejsca zajęli Andrea Iannone oraz Marc Marquez.

W trakcie drugiej sesji treningowej przed wyścigiem o Grand Prix Niemiec zawodnikom po raz kolejny dała się we znaki pogoda. Miało to wpływ na jazdę i wyniki motocyklistów. W trudnych warunkach błędów nie ustrzegli się m.in. Esteve Rabat i Maverick Vinales, którzy zanotowali groźnie wyglądające upadki.

Co ciekawe, to właśnie Vinales wykręcił najlepszy czas popołudniowego treningu. Zawodnik Suzuki, jeszcze przed wypadkiem, pokonał jedno okrążenie toru Sachsenring w czasie 1:22.161. Drugi Andrea Iannone stracił do niego 0.220 s., zaś trzeci Marc Marquez był wolniejszy od Vinalesa o 0.614 s.

Kiepsko w trakcie drugiego treningu radzili sobie zawodnicy Movistar Yamaha MotoGP. Na czternastej pozycji rywalizację ukończył Valentino Rossi. Strata "Doctora" do Vinalesa wyniosła aż 1.373 s. Jeszcze słabiej wypadł Jorge Lorenzo, który ze stratą 1.663 s. zajął szesnaste miejsce.