Trzy Amerykanki i Słowenka. Znamy półfinalistki turnieju w Adelajdzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Cori Gauff
PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Cori Gauff

Cori Gauff odprawiła Anę Konjuh i pozostaje w walce o tytuł w turnieju WTA 250 w Adelajdzie. Kolejną rywalką Amerykanki będzie jej rodaczka Madison Keys.

Amerykanki dominują w Adelajdzie. Najwyżej notowaną uczestniczką imprezy, po odpadnięciu Aryny Sabalenki i Eliny Switoliny w I rundzie, pozostaje Cori Gauff (WTA 19). W ćwierćfinale 17-latka z Atlanty pokonała 6:3, 6:4 Anę Konjuh (WTA 65). W ciągu 81 minut Gauff wykorzystała cztery z 11 break pointów.

Tamara Zidansek (WTA 31) zwyciężyła 7:6(4), 7:6(7) Lauren Davis (WTA 95). W drugim secie Słowenka prowadziła 5:3, ale awans zapewniła sobie w tie breaku po obronie piłki setowej. W trwającym dwie godziny i 10 minut meczu Amerykanka popełniła osiem podwójnych błędów. Obie tenisistki uzyskały po trzy przełamania. Davis zdobyła o dwa punkty więcej (96-94).

Madison Keys (WTA 87) wygrała 6:3, 3:6, 6:3 z Ludmiłą Samsonową (WTA 39). W ciągu 97 minut Amerykanka zaserwowała 12 asów, o pięć więcej niż jej rywalka. Finalistka US Open 2017 wywalczyła 35 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła dwa z trzech break pointów i zaliczyła dwa przełamania.

Madison Brengle (WTA 59) skreczowała w meczu z Alison Riske (WTA 57) przy 3:3 w pierwszym secie. 31-latka z Dover od 3:1 straciła dwa gemy. Nabawiła się kontuzji łydki i nie kontynuowała gry.

W półfinale Gauff zmierzy się z Keys. Będzie to pierwsze starcie tych tenisistek. Również Zidansek i Riske nigdy wcześniej ze sobą nie grały.

Adelaide International 2, Adelajda (Australia) WTA 250, kort twardy, pula nagród 239,4 tys. dolarów czwartek, 13 stycznia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Cori Gauff (USA, 3) - Ana Konjuh (Chorwacja) 6:3, 6:4 Tamara Zidansek (Słowenia, 4) - Lauren Davis (USA, Q) 7:6(4), 7:6(7) Madison Keys (USA) - Ludmiła Samsonowa (Rosja, 8) 6:3, 3:6, 6:3 Alison Riske (USA) - Madison Brengle (USA) 3:3 i krecz

Czytaj także: Polacy poznali rywali w Australian Open. Wielkie nazwiska na drodze Huberta Hurkacza Iga Świątek poznała drabinkę Australian Open. Kto stanie na drodze Polek?