ATP Sydney: Deszcz przeszkodził tenisistom, Grigor Dimitrow najbliższy szczęścia

Newspix / Dubreuil Corinne

Opady deszczu storpedowały zmagania tenisistów w piątym dniu turnieju ATP w Sydney. Ostatecznie wszystkie zaplanowane na czwartek gry zostały przeniesione na czwartek.

Gry rozpoczęły się zgodnie z planem, o godz. 14:00 czasu lokalnego, kiedy na korcie Ken Rosewall Arena pojawili się Grigor Dimitrow i Ołeksandr Dołgopołow. Załamanie pogody nastąpiło po pierwszym secie, wygranym przez Ukraińca 6:4. Wówczas nad Sydney rozpętała się burza i tenisiści musieli przerwać rywalizację.

Po ponad godzinie Dimitrow i Dołgopołow wrócili na kort, ale nie dokończyli meczu. Przy stanie 4:2 dla Bułgara w trzecim secie nad Sydney Olympic Park Tennis Centre znów zaczęło padać. Konieczna była następna przerwa. Gdy tenisiści znów pojawili się na placu gry, nie dokończyli nawet rozgrzewki, bowiem ponownie rozpadał się deszcz.

Ostatecznie po godz. 20:00 lokalnego czasu organizatorzy Apia International Sydney podjęli decyzję, że mecz Dimitrowa z Dołgopołowem, a także również rozpoczęte spotkania Viktor Troicki - Nicolas Mahut, Gilles Muller - Jeremy Chardy, jak i pojedynek Bernarda Tomicia z Tejmurazem Gabaszwilim zostaną przeniesione na piątek.

Apia International Sydney, Sydney (Australia)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 404,7 tys. dolarów
czwartek, 14 stycznia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Bernard Tomic (Australia, 1) - Tejmuraz Gabaszwili (Rosja) *przełożone na piątek
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 4) - Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina, 8) 4:6, 6:3, 4:2 *dokończenie w piątek
Viktor Troicki (Serbia, 3) - Nicolas Mahut (Francja, Q) 2:2 *dokończenie w piątek
Jeremy Chardy (Francja, 6) - Gilles Muller (Luksemburg) 6:7(5) *dokończenie w piątek