Gigantyczna sensacja w Wuhan

Instagram / Jessica Pegula / Jessica Pegula w czasie meczu tenisowego

Xinyu Wang sprawiła sensację w turnieju WTA 1000 w Wuhanie. Chińska tenisistka wyeliminowała rozstawioną z numerem drugim Amerykankę Jessicę Pegulę.

W czwartek w Wuhanie rozgrywane są mecze 1/8 finału. Na tym etapie z turniejem pożegnała się Jessica Pegula (WTA 3). Rozstawiona z numerem drugim Amerykanka przegrała 3:6, 5:7 z Xinyu Wang (WTA 51). W drugim secie finalistka tegorocznego US Open z 3:5 wyrównała na 5:5, ale dwa ostatnie gemy padły łupem Chinki.

W ciągu 93 minut Pegula miała jeden break point i go wykorzystała. Wang na przełamanie zamieniła cztery z 10 szans. Dla Chinki jest to drugie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Pierwsze również odniosła nad Pegulą, latem w tegorocznym Wimbledonie.

- Na kortach ziemnych i trawiastych radziłam sobie dosyć dobrze. Nie miałam zbyt wiele czasu na treningi na nawierzchni twardej. Powoli, wraz z kolejnymi meczami, odnajdowałam swoją grę na kortach twardych. Wprowadziłam pewne zmiany, aby się przystosować. Bardzo się cieszę, że wróciłam do Chin i świetnie spisuję się w tym turnieju - mówiła po spotkaniu Wang (cytat za wtatennis.com).

W ćwierćfinale rywalką Wang będzie Jekaterina Aleksandrowa (WTA 33), która w 63 minuty rozbiła 6:1, 6:1 Hailey Baptiste (WTA 102). Rosjanka raz oddała podanie, a na przełamanie zamieniła sześć z 14 okazji.

Aleksandrowa i Wang zmierzą się po raz trzeci na zawodowych kortach. W 2023 roku w Indian Wells z wygranej cieszyła się Chinka, a w Cleveland lepsza okazała się Rosjanka.

Dongfeng Voyah Wuhan Open, Wuhan (Chiny)