Ukrainka zaskoczyła faworytkę. Później nie miała czego szukać

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Yanshan Zhang / Na zdjęciu: Coco Gauff
Getty Images / Yanshan Zhang / Na zdjęciu: Coco Gauff

Coco Gauff drugą półfinalistką turnieju rangi WTA 1000 w Pekinie. Amerykanka przegrała pierwszego seta meczu z Ukrainką Juliją Starodubcewą, lecz w dwóch kolejnych straciła tylko cztery gemy (2:6, 6:2, 6:2).

Turniej rangi WTA 1000 w Pekinie dla Coco Gauff jest pierwszym od momentu, w którym w jej zespole nie ma już słynnego trenera Brada Gilberta. Amerykanka mimo wspomnianej zmiany radzi sobie bardzo dobrze.

Szósta tenisistka światowego rankingu WTA zameldowała się bowiem w półfinale imprezy w stolicy Chin. W ćwierćfinałowym pojedynku okazała się lepsza od kwalifikantki Ukrainki Juliji Starodubcewej, mimo nieudanego początku meczu - 2:6, 6:2, 6:2.

Premierową odsłonę tego starcia lepiej rozpoczęła Starodubcewa, która przełamała faworytkę na dzień dobry. Mimo że w trzecim gemie nie wykorzystała czterech break pointów, to zrehabilitowała się w piątym, kiedy to wyszła na 4:1.

Mimo że chwilę później część strat odrobiła Gauff, to po raz trzeci w tym secie nie była w stanie utrzymać podania. W efekcie Ukrainka przy własnym podaniu zakończyła partię, zwyciężając do zera i udanie otwierając mecz.

Starodubcewa mogła rozpocząć II seta od przełamania, lecz nie wykorzystała dwóch break pointów. Później rozkręciła się Amerykanka, która wykorzystała okazję w czwartym gemie i wyszła na 3:1.

Chwilę później Gauff obroniła dwa break pointy i powiększyła przewagę. Ukrainka z kolei nie była w stanie zamknąć ważnego, ósmego gema i to się zemściło. Amerykanka doprowadziła do równowagi, następnie wypracowała piłkę setową i zakończyła partię przy podaniu rywalki.

Faworytka rozpędziła się na dobre i kolejnego seta rozpoczęła znakomicie, bo od prowadzenia 3:0 z przewagą jednego przełamania. Następne gemy przebiegały z kolei pod dyktando serwujących.

Podobnie, jak w poprzedniej partii, Starodubcewa musiała bronić się w ósmym gemie przy swoim podaniu. Wówczas Gauff wypracowała dwie piłki meczowe i już przy pierwszej możliwej okazji zakończyła spotkanie.

Tenisistka rozstawiona z "czwórką" zameldowała się w półfinale po prawie dwóch godzinach gry. O miejsce w finale powalczy z turniejową "15" Hiszpanką Paulą Badosą, która ograła Chinkę Shuai Zhang.

China Open, Pekin (Chiny) WTA 1000, kort twardy, pula nagród 8,955 mln dolarów czwartek, 3 października