Imponujący finisz faworytów. Najwyżej rozstawiony uchronił się przed porażką

PAP/EPA / Sarah Yenesel / Na zdjęciu: Lorenzo Musetti

Najwyżej rozstawiony Lorenzo Musetti potrzebował decydującego tie breaka, by pokonać Christophera O'Connella w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Chengdu. Świetnym finiszem popisał się też Adrian Mannarino.

W II rundzie turnieju ATP w Chengdu doszło do rzadkiego we współczesnym męskim tenisie meczu pomiędzy dwoma tenisistami grającymi jednoręcznym bekhendem - Lorenzo Musettiego i Christophera O'Connella. Spotkanie dostarczyło wielu emocji. Ostatecznie, po dwóch godzinach i 37 minutach rywalizacji, faworyzowany Włoch zwyciężył 6:7(5), 6:4, 7:6(4), mimo że w trzecim secie przegrywał 3:5

- To był trudny mecz. On bardzo ostro i precyzyjnie serwował. Ale ja byłem skoncentrowany i obrałem właściwą taktykę - powiedział 22-latek z Carrary, dla którego to 35. wygrany mecz w sezonie 2024.

Najwyżej rozstawiony Musetti w 1/4 finału zmierzy się z Adrianem Mannarino. Oznaczony numerem piątym Francuz w decydującej partii pojedynku z Yi Zhou przegrywał 1:3 i 0-40, mimo to pokonał Chińczyka, posiadacza dzikiej karty, 7:6(3), 3:6, 6:4.

Aleksander Bublik, turniejowa "dwójka", zaserwował osiem asów, wykorzystał trzy z sześciu piłek na przełamanie i wygrał 6:4, 6:4 z kwalifikantem Federico Agustinem Gomezem. Dla Kazacha to pierwsze zwycięstwo po serii pięciu kolejnych porażek.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Bublika będzie Juncheng Shang, z którym przegrał podczas niedawnego US Open. Chińczyk w sobotę w trzech setach pokonał rozstawionego z numerem ósmym Romana Safiullina.

Chengdu Open, Chengdu (Chiny)
ATP 250, kort twardy, pula nagród 1,171,6 mln dolarów
sobota, 21 września

II runda gry pojedynczej:

Lorenzo Musetti (Włochy, 1) - Christopher O'Connell (Australia) 6:7(5), 6:4, 7:6(4)
Aleksander Bublik (Kazachstan, 2) - Federico Agustin Gomez (Argentyna, Q) 6:4, 6:4
Adrian Mannarino (Francja, 5) - Yi Zhou (Chiny, WC 7:6(3), 3:6, 6:4
Juncheng Shang (Chiny) - Roman Safiullin (8) 5:7, 6:3, 6:3