Rozstawione tenisistki były zgodne w Hua Hin. Wszystkie odpadły

Getty Images / Matthew Lewis / Na zdjęciu: Katerina Siniakova

Wystarczyły dwie rundy, żeby z turnieju WTA w Hua Hin odpadły wszystkie rozstawione tenisistki. W czwartek przegrywały Katerina Siniakova, Xinyu Wang czy Katie Volynets.

Rozstawiona z numerem drugim Katerina Siniakova trafiła w drugiej rundzie na Nadię Podoroską. Argentynka dopiero w Hua Hin przerwała serię turniejów, w których odpadała w pierwszej rundzie - były to imprezy w Monterrey, Monastyrze oraz US Open. Po przełamaniu poszła za ciosem i w meczu z Czeszką zwyciężyła w dwóch setach. Obie partie zakończyły się takim samym wynikiem 6:3.

W drabince nie ma już również rozstawionej z numerem trzecim Xinyu Wang. Chinka stoczyła długą batalię z Rebeką Masarovą i została pokonana po trzech godzinach i 14 minutach. Xinyu Wang zwyciężyła tylko w drugim secie, a to było za mało do awansu. Rebeka Masarova wytrzymała ciśnienie i okazała się mocniejsza w trzecim secie.

Katie Volynets rozpoczęła mecz z Tamarą Zidansek od wygrania seta, ale to była ostatnia taka partia w spotkaniu i w turnieju. Słowenka odwróciła wynik, zwyciężyła w trzech setach. W ten sposób zrewanżowała się Amerykance za porażkę poniesioną w Hua Hin na początku roku.

Warwara Graczewa oddała miejsce w ćwierćfinale walkowerem i do najlepszej ósemki weszła bez grania Jana Fett.