Jan Zieliński wie, z kim zagra o półfinał miksta. Wyzwanie będzie duże

PAP/EPA / Marcin Cholewiński / Na zdjęciu: Jan Zieliński

Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh poznali przeciwników, z którym będą rywalizować w ćwierćfinale miksta w wielkoszlemowym US Open. Zgodnie z przewidywaniami zostali nimi Sara Errani oraz Andrea Vavassori.

Su-Wei Hsieh i Jan Zieliński dostali się do ćwierćfinału US Open dzień wcześniej. Za polsko-tajwańskim duetem są dwa zwycięstwa z Ulrikke Eikeri i Maximo Gonzalezem, a także z Giulianą Olmos i Santiago Gonzalezem. Triumfatorzy tegorocznych Australian Open oraz Wimbledonu pozostają kandydatami do trzeciego w sezonie zwycięstwa wielkoszlemowego w mikście.

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego Jan Zieliński miał wolne. Istotną wiadomością dla Polaka było wyłonienie ćwierćfinałowych przeciwników. Czekał na wynik meczu Marii Mateas i Mackenziego McDonalda z Sarą Errani i Andreą Vavassorim. W nim faworytem był rozstawiony z numerem trzecim mikst z Włoch. Tylko 37-letnia Sara Errani wygrywała w grze podwójnej w 31 turniejach, w tym we wszystkich imprezach wielkoszlemowych.

W pierwszym secie duet z Włoch potrzebował tylko 29 minut na odniesienie zwycięstwa 6:2. Sara Errani i Andrea Vavassori byli skoncentrowani od początku meczu i stopniowo zdobywali przewagę. Było 2:0, 4:1, a sytuacja na korcie była generalnie kontrolowana przez mikst z Italii.

Rozstawionemu z numerem trzecim mikstowi pozostało postawić pieczątkę na awansie. Na początku drugiego seta było 1:1, ale nie okazała się to zapowiedź bardziej wyrównanej partii. Niebawem zrobiło się 5:1 dla Sary Errani oraz Andrei Vavassorego. Ostatni zryw pozwolił Amerykanom tylko przypudrować wynik seta zakończonego wynikiem 6:3.

Ćwierćfinał zostanie rozegrany w nocy z poniedziałku na wtorek.

US Open:

II runda miksta:

Sara Errani (Włochy, 3) / Andrea Vavassori (Włochy, 3) - Maria Mateas (USA) / Mackenzie McDonald (USA) 6:2, 6:3