Rewelacja Wimbledonu zagra w półfinale w Monterrey

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Lulu Sun / Lulu Sun w czasie meczu tenisowego
Instagram / Lulu Sun / Lulu Sun w czasie meczu tenisowego

Lulu Sun awansowała jako pierwsza do półfinału turnieju WTA na kortach twardych w Monterrey. Po pokonaniu Eriki Andriejewej jej następną przeciwniczką będzie Jekaterina Aleksandrowa.

23-letnia Lulu Sun debiutowała w tym sezonie w turniejach wielkoszlemowych, a zrobiła to w Australian Open. Niewiele później, ponieważ w Wimbledonie została rewelacją i awansowała aż do ćwierćfinału. Pochodząca z Nowej Zelandii tenisistka wygrała w sumie siedem meczów w kwalifikacjach i w turnieju głównym, a w starciu o awans do półfinału została pokonana przez Donnę Vekić. Przed Lulu Sun występ w US Open, a wyniki w Monterrey są dla niej dobrym prognostykiem.

W próbie generalnej w Meksyku młoda tenisistka zameldowała się już w półfinale. W drodze do najlepszej czwórki eliminowała Chloe Paquet, Marię Carle oraz Erikę Andriejewą. W nocy z czwartku na piątek czasu polskiego reprezentantka Nowej Zelandii zwyciężyła w dwóch setach z zawodniczką urodzoną w Krasnojarsku.

Konfrontacja zakończyła się po godzinie i 18 minutach. Lulu Sun zwyciężyła 6:4 w pierwszym secie, a decydowało przełamanie w gemie na 4:3. Po nim Nowozelandka utrzymała własne podanie w konfrontacji z jeszcze młodszą tenisistką. W drugiej partii Lulu Sun odebrała serwis przeciwniczce dwa razy, w tym w ostatnim gemie na 6:3.

Także w półfinale przeciwniczką Lulu Sun będzie Rosjanka. Rozstawiona z numerem trzecim Jekaterina Aleksandrowa zwyciężyła w dwóch setach z Yue Yuan. Była to jej druga wygrana w Monterrey po pokonaniu Renaty Zarazuy.

Walka w drugim ćwierćfinale była nieco bardziej zacięta i zakończyła się po blisko dwóch godzinach. W pierwszym secie Jekaterina Aleksandrowa mocno zafiniszowała, co pozwoliło na zwycięstwo 7:5. W drugim prowadziła 5:3, ale że przegrała w trzech kolejnych gemach, to konieczne było rozstrzygnięcie rundy w tie-breaku.

WTA Monterrey:

Ćwierćfinały gry pojedynczej:

Lulu Sun (Nowa Zelandia) - Erika Andriejewa 6:4, 6:3 Jekaterina Aleksandrowa - Yue Yuan (Chiny) 7:5, 7:6 (3)

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia