Tym razem bez strat. Kamil Majchrzak zagra o US Open

PAP / Marcin Cholewiński  / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
PAP / Marcin Cholewiński / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak poszedł w ślady Maksa Kaśnikowskiego i awansował do decydującej fazy kwalifikacji do wielkoszlemowego US Open 2024. Polski tenisista tym razem potrzebował dwóch setów, by zwyciężyć Daniela Elahiego Galana.

We wtorek Kamil Majchrzak (ATP 169) był o krok od porażki w I rundzie kwalifikacji w pojedynku z Michaelem Zhengiem, ale pokonał ostatecznie Amerykanina 6:3, 6:7(5), 7:5. W środę piotrkowianin zrobił wszystko, aby ta sytuacja się nie powtórzyła. 28-latek zwyciężył 6:1, 6:4 rozstawionego z 26. numerem Daniela Elahiego Galana (ATP 129).

"Szumi" szybko uzyskał przewagę na korcie. W pierwszych trzech gemach oddał Kolumbijczykowi zaledwie punkt i prowadził zasłużenie 3:0. Po zmianie stron Polak mógł podwyższyć rezultat, jednak Galan tym razem utrzymał serwis. W szóstym gemie nasz reprezentant dopiął swego. Wywalczył przełamanie na 5:1, a następnie natychmiast zakończył seta.

Większe emocje były w drugiej części spotkania. Tym razem to Galan zaskoczył swojego rówieśnika, zdobywając breaka na 2:0. Majchrzak jednak natychmiast odpowiedział i jeszcze przed zmianą stron odrobił stratę. Potem nie bez trudu doprowadził do remisu w secie na po 2.

Gra się wyrównała. W dalszej części partii obaj tenisiści mieli swoje szanse. Galan zaatakował na returnie w ósmym gemie, ale Polak obronił serwis i było po 4. Wówczas break pointy wypracował Majchrzak i szybko zdobył przełamanie. Po zmianie stron nasz tenisistka wykorzystał drugiego meczbola i rozstrzygnął pojedynek.

Spotkanie trwało godzinę i 22 minuty. Majchrzak skończył 21 piłek i miał tyle samo niewymuszonych błędów. Galan zanotował 13 wygrywających uderzeń i 24 pomyłki. Panowie rozegrali 114 punktów, z czego 67 wywalczył Polak.

Zwycięski Majchrzak awansował do finałowej rundy eliminacji do wielkoszlemowego US Open 2024. Jego przeciwnikiem w pojedynku o główną drabinkę nowojorskiego turnieju będzie w czwartek rozstawiony z 12. numerem Włoch Mattia Bellucci (ATP 102).