Wielki rewanż Magdaleny Fręch. Polka zagra z mistrzynią olimpijską

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Avram/Icon Sportswire  / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Getty Images / Julian Avram/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

Magdalena Fręch wygrała pierwszy mecz w głównej drabince zawodów WTA 1000 na kortach twardych w Cincinnati. Polska tenisistka pokonała Marie Bouzkovą 3:6, 6:4, 6:3. Już w czwartek na jej drodze stanie złota medalistka z Paryża, Chinka Qinwen Zheng.

Notowana obecnie na 48. pozycji w rankingu WTA Magdalena Fręch nie dostała się bezpośrednio do głównej drabinki Cincinnati Open 2024 i musiała grać w dwustopniowych eliminacjach. Łodzianka spisała się w nich znakomicie i po dwóch zwycięstwach awansowała do turnieju głównego. W nim wylosowała Marie Bouzkovą, z którą na początku roku przegrała w nowozelandzkim Auckland.

Początek środowego spotkania zapowiadał emocje. Fręch postraszyła rywalkę na returnie, ale to 38. rakieta świata wywalczyła pierwsze przełamanie. Po świetnej walce Polka odrobiła jednak stratę breaka, a po zmianie stron doprowadziła do remisu po 3. W tak ważnym momencie zabrakło pójścia za ciosem. To reprezentantka naszych południowych sąsiadów była lepsza w końcówce i po zdobyciu trzech kolejnych gemów zakończyła premierową odsłonę.

Sytuacja Fręch pogorszyła się, gdy Bouzkova wywalczyła przełamanie w trzecim gemie drugiego seta. Nasza tenisistka zareagowała jednak znakomicie. Nie tylko odrobiła breaka, ale postarała się również o kolejne przełamanie. Dzięki dobrej postawie w wymianach wysunęła się na 5:2. Wówczas zrobiło się trochę nerwowo, ponieważ Polka nie wyserwowała wygranej w secie. Partię zamknęła dopiero po zmianie stron, przełamując podanie Czeszki w dziesiątym gemie.

Trzecią część pojedynku Fręch rozegrała wręcz koncertowo. Już na samym początku wykorzystała słabszą postawę rywalki i zdobyła przełamanie w drugim gemie. 26-latka z Łodzi robiła wszystko, aby utrzymać to prowadzenie i dopięła swego. Po dwóch godzinach i 14 minutach zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:3, biorąc rewanż za styczniową porażkę.

Zwycięska Fręch awansowała do II rundy zawodów Cincinnati Open 2024. To jej pierwsza w karierze wygrana w głównej drabince tego turnieju. Już w czwartek jej przeciwniczką będzie rozstawiona z siódmym numerem Qinwen Zheng, która dopiero co triumfowała w turnieju olimpijskim w Paryżu. Chinka otrzymała na początek wolny los, dlatego mecz z Polką będzie jej pierwszym po wywalczeniu złota.

Cincinnati Open, Cincinnati (USA) WTA 1000, kort twardy, pula nagród 3,211 mln dolarów środa, 14 sierpnia