Kolejny krok triumfatora z Tokio. Olimpijskie pożegnanie wielkoszlemowego mistrza

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Broniący złotego medalu z Tokio Alexander Zverev bez straty seta pokonał Tomasa Machaca i awansował do III rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju olimpijskiego w Paryżu. Z igrzyskami pożegnał się doświadczony Stan Wawrinka.

Alexander Zverev z jak najlepszej strony pokazuje się podczas turnieju olimpijskiego w Paryżu. W dwóch rozegranych meczach Niemiec nie stracił seta i oddał rywalom łącznie tylko 12 gemów. Po tym, jak na otwarcie pokonał Jaume Munara, we wtorek wygrał 6:3, 7:5 z Tomasem Machacem i awansował do III rundy.

Rozstawiony z numerem trzecim Zvereva rozpoczął mecz od straty podania, ale szybko uspokoił sytuację, odrobił stratę i wyszedł na prowadzenie 5:2, by wygrać pierwszego seta 6:3. W drugiej partii wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, która była popisem Niemca. Tenisista z Hamburga w dwóch ostatnich gemach nie stracił żadnego punktu i zameldował się w 1/8 finału.

W ciągu 96 minut gry Zverev zaserwował dziewięć asów, posłał 20 zagrań kończących i wykorzystał cztery z siedmiu break pointów. Kolejnym rywalem mistrza olimpijskiego z Tokio będzie Alexei Popyrin, z którym ma bilans 2-0, ale oba mecze rozegrali na kortach twardych.

Popyrin we wtorek pokonał 6:4, 7:5 Stana Wawrinkę. Dla 39-letniego Szwajcara, trzykrotnego triumfatora wielkoszlemowego, był to trzeci i ostatni występ w igrzyskach olimpijskich. Jego największym sukcesem jest złoty medal w deblu w 2008 roku w Pekinie w parze z Rogerem Federerem.

Do 1/8 finału paryskich zawodów awansował również Tommy Paul. Oznaczony numerem dziewiątym Amerykanin zaserwował pięć asów, przy własnym podaniu zdobył 35 z 45 rozegranych punktów, ani razu nie dał się przełamać, sam wykorzystał cztery z 12 break pointów i pokonał 6:3, 6:1 18-letniego Jakuba Mensika.

Igrzyska olimpijskie 2024, Paryż (Francja) Turniej singla mężczyzn, kort ziemny wtorek, 30 lipca

II runda gry pojedynczej: Alexander Zverev (Niemcy, 3) - Tomas Machac (Czechy) 6:3, 7:5 Tommy Paul (USA, 9) - Jakub Mensik (Czechy) 6:3, 6:1 Alexei Popyrin (Australia) - Stan Wawrinka (Szwajcaria) 6:4, 7:5