Gwiazdorzy wygrali w odmiennych stylach. Stefanos Tsitsipas znów katem dla Brytyjczyka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Franck Robichon / Na zdjęciu: Casper Ruud
PAP/EPA / Franck Robichon / Na zdjęciu: Casper Ruud

Stefanos Tsitsipas oddał trzy gemy Danielowi Evansowi w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju olimpijskiego w Paryżu. W odmiennym stylu do 1/8 finału awansował Casper Ruud, który miał niespodziewane problemy z niżej notowanym Włochem.

Stefanos Tsitsipas nie mógł wymarzyć sobie lepszego rywala w II rundzie turnieju olimpijskiego w Paryżu. Grek trafił na Daniela Evansa, z którym w żadnym z czterech dotychczas rozegranych pojedynkach nie stracił więcej niż siedmiu gemów. W poniedziałek tradycja została podtrzymana i Grek znów okazał się katem dla Brytyjczyka - tym razem wygrał 6:1, 6:2.

Dominacja Tsitsipasa ani na moment nie podlegała dyskusji. Rozstawiony z numerem ósmym Grek w ciągu 53 minut gry zaserwował dwa asy, przy własnym podaniu zdobył 32 z 39 rozegranych punktów, posłał 18 zagrań kończących, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i wykorzystał cztery z pięciu break pointów.

W odmiennym stylu do III rundy awansował inny gwiazdor rozgrywek, Casper Ruud. Norweg, dziewiąty singlista świata, miał spore problemy w pojedynku z notowanym na 206. miejscu w rankingu ATP Andreą Vavassorim, ale odrobił stratę seta i po ponad dwugodzinnej rywalizacji zwyciężył 4:6, 6:4, 6:3.

Ruud w poniedziałek zapisał na swoim koncie dwa asy, dwa przełamania i 27 uderzeń wygrywających. Kolejnym rywalem oznaczonego numerem szóstym Norwega będzie Francisco Cerundolo, z którym ma bilans 2-3, w tym 1-2 na ceglanej mączce.

Z kolei następnym przeciwnikiem najwyżej rozstawionego Novaka Djokovicia, który w poniedziałkowym hicie wyeliminował Rafaela Nadala, został Dominik Koepfer. Niemiec sprawił niespodziankę i w trzech setach pokonał Matteo Arnaldiego.

Igrzyska olimpijskie, Paryż (Francja) Turniej singla mężczyzn, kort ziemny poniedziałek, 29 lipca

II runda gry pojedynczej: Casper Ruud (Norwegia, 6) - Andrea Vavassori (Włochy) 4:6, 6:4, 6:3 Stefanos Tsitsipas (Grecja, 8) - Daniel Evans (Wielka Brytania) 6:1, 6:2 Dominik Koepfer (Niemcy) - Matteo Arnaldi (Włochy) 3:6, 6:2, 6:1

Program i wyniki turnieju tenisowego Paryż 2024 ZOBACZ WIDEO: "Nie przystoi". Jest oburzona słowami Piesiewicza