Znakomite zwieńczenie sezonu na trawie. Doświadczony Amerykanin obronił meczbola i zdobył debiutancki tytuł

Getty Images / Thomas F. Starke / Na zdjęciu: Marcos Giron

Marcos Giron wygrał rozgrywany na kortach trawiastych turniej ATP 250 w Newport. W finale Amerykanin obronił meczbola i w trzech setach pokonał młodszego rodaka Alexa Michelsena, tym samym zdobył pierwszy w karierze tytuł w głównym cyklu.

Alex Michelsen drugi raz z rzędu wystąpił w finale turnieju ATP w Newport. Przed rokiem przegrał decydujący mecz z Adrianem Mannarino. W niedzielę przeżył deja vu i znów w spotkaniu o trofeum okazał się słabszy od rywala - tym razem uległ 7:6(4), 3:6, 5:7 Marcosowi Gironowi.

Rozstawiony z numerem drugim Michelsen lepiej rozpoczął niedzielny mecz i wygrał pierwszego seta w tie breaku. W drugim skuteczniejszy okazał się oznaczony "trójką" Giron, który objął prowadzenie 4:1, by zwyciężyć 6:3.

Trzecia odsłona przyniosła mnóstwo emocji. W dziesiątym gemie 19-letni Michelsen wywalczył piłkę meczową, lecz Giron obronił się i wyrównał na 5:5. Starszy z Amerykanów poszedł po tym za ciosem i po chwili przełamał serwis młodszego rywala, a następnie zakończył pojedynek przy własnym podaniu.

Tym samym 30-letni Giron zdobył pierwszy w karierze tytuł rangi ATP Tour. Za triumf w Infosys Hall of Fame Open otrzyma 250 punktów do światowego rankingu i ponad 100,6 tys. dolarów premii finansowej.

Z kolei 19-letni Michelsen wystąpił w swoim drugim finale w głównym cyklu, drugim w Newport i poniósł drugą porażkę. Za występ zainkasuje 165 "oczek" oraz 58,7 tys. dolarów.

W finale zmagań w grze podwójnej rozstawieni z numerem szóstym Andre Goransson i Sem Verbeek pokonali 6:3, 6:4 grającą z dziką kartą parę Robert Cash / James Tracy i zdobyli pierwszy wspólny tytuł. Dla 30-letniego Szweda to drugie deblowe mistrzostwo w głównym cyklu, a dla również 30-letniego Holendra - premierowe.

Infosys Hall of Fame Open, Newport (USA)
ATP 250, kort trawiasty, pula nagród 661,5 tys. dolarów
niedziela, 21 lipca

finał gry pojedynczej:

Marcos Giron (USA, 2) - Alex Michelsen (USA, 3) 6:7(4), 6:3, 7:5

finał gry podwójnej:

Andre Goransson (Szwecja, 6) / Sem Verbeek (Holandia, 6) - Robert Cash (USA, WC) / James Tracy (USA, WC) 6:3, 6:4