Alexander Zverev cierpiał, ale wygrał. Będzie mecz młodych gwiazd

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Joel Carret / Na zdjęciu: Alexander Zverev
PAP/EPA / Joel Carret / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Walczący z urazem kolana Alexander Zverev po trzysetowym meczu pokonał Hugo Gastona i wykonał kolejny krok w kierunku obrony tytułu w turnieju ATP w Hamburgu. W 1/4 finału zmierzą się czołowi tenisiści młodego pokolenia - Holger Rune i Arthur Fils.

Mimo kontuzji kolana, Alexander Zverev zdecydował się wystąpić w turnieju ATP w Hamburgu. Niemiec start w imprezie odbywającej się w jego rodzinnym mieście traktuje bardzo poważnie, co udowodnił w czwartek. Zostawił na korcie wiele zdrowia i po 157-minutowej batalii pokonał 4:6, 6:2, 7:5 nieszablonowo grającego Hugo Gastona.

Zverev podniósł się po przegranej w kontrowersyjnych okolicznościach pierwszej partii i w drugiej narzucił Gastonowi własne warunki. Niemiec skuteczniej radził sobie z serwisami oraz skrótami Francuza, ale o zwycięstwo musiał walczyć do końca. W trzecim secie dwukrotnie roztrwonił przewagę przełamania, ale gdy za trzecim razem odebrał podanie rywalowi i wyszedł na 6:5, następnie zakończył mecz.

Najwyżej rozstawiony i broniący tytułu Zverev w czwartek zaserwował osiem asów, posłał 43 zagrania wygrywające i uzyskał sześć przełamań. W ćwierćfinale reprezentant gospodarzy zmierzy się z Zhizhenem Zhangiem. Oznaczony numerem ósmym Chińczyk ograł 6:1, 7:6(5) Flavio Cobollego.

Pewnie do 1/4 finału awansował Holger Rune. Rozstawiony z "dwójką" Duńczyk zaserwował osiem asów, wykorzystał trzy z sześciu break pointów i w 79 minut wygrał 6:4, 6:3 z kwalifikantem Marco Trungellitim.

Tym samym w ćwierćfinale dojdzie do pojedynku dwóch czołowych tenisistów młodego pokolenia. 21-letni Rune, 17. w klasyfikacji ATP, zagra z notowanym na 28. pozycji Arthurem Filsem, 20-latkiem. Rozstawiony z numerem piątym Francuz w czwartek pokonał 7:6(3), 6:2 zeszłorocznego finalistę Hamburg Open, Laslo Djere.

Hamburg Open, Hamburg (Niemcy) ATP 500, kort ziemny, pula nagród 1,891,9 mln euro czwartek, 18 lipca

II runda gry pojedynczej: Alexander Zverev (Niemcy, 1) - Hugo Gaston (Francja) 4:6, 6:2, 7:5 Holger Rune (Dania, 2) - Marco Trungelliti (Argentyna, Q) 6:4, 6:3 Arthur Fils (Francja, 5) - Laslo Djere (Serbia) 7:6(3), 6:2 Zhizhen Zhang (Chiny, 8) - Flavio Cobolli (Włochy) 6:1, 7:6(5)