Rafael Nadal ograł kolejnego rywala. Tylko dwóch rozstawionych w ćwierćfinale

PAP/EPA / Adam Ihse / Na zdjęciu: Rafael Nadal

Rafael Nadal awansował do ćwierćfinału zawodów ATP 250 na kortach ziemnych w Bastad. Hiszpan zwyciężył w czwartek Brytyjczyka Camerona Norrie'ego, który na szwedzkiej mączce był rozstawiony z "piątką".

Po zwycięstwie nad Leo Borgiem Rafael Nadal spotkał się w II rundzie zawodów Nordea Open z Cameronem Norrie'em. Hiszpan przegrał z Brytyjczykiem tylko raz, w ramach drużynowego United Cup. W czwartek okazał się lepszy 6:4, 6:4 i dzięki temu poprawił bilans spotkań z młodszym o 10 lat rywalem na 5-1.

To nie był wcale łatwy pojedynek dla Rafy. W pierwszym secie udało się mu uniknąć straty serwisu i wywalczyć jedyne przełamanie w siódmym gemie. Ale w drugiej odsłonie to Norrie prowadził już 4:1. 22-krotny mistrz wielkoszlemowy musiał się więc napracować, aby odwrócić losy tej części pojedynku.

Ostatecznie Nadal wygrał drugi tegoroczny mecz w imprezie ATP 250 w Bastad bez straty seta. W piątek na jego drodze do półfinału stanie oznaczony "czwórką" Mariano Navone. Argentyńczyk pewnie zwyciężył Sumita Nagala z Indii 6:4, 6:2.

Navone jest zaledwie jednym z dwóch rozstawionych graczy, którzy znaleźli się w ćwierćfinale. Drugim jest Nuno Borges, który w Bastad gra z "siódemką". W czwartek Portugalczyk wygrał w trzech setach ze swoim rodakiem Henrique Rochą 1:6, 6:4, 6:0.

Przeciwnikiem Borgesa w piątkowym ćwierćfinale będzie Timofiej Skatow. Kazach postarał się o niespodziankę, ponieważ zwyciężył rozstawionego z "trójką" Holendra Tallona Griekspoora 1:6, 6:3, 6:4. Tym samym jako drugi tenisista z kwalifikacji osiągnął 1/4 finału. Już w środę dokonał tego Chorwat Duje Ajduković.

Nordea Open 2024 potrwa do niedzieli (21 lipca). Zwycięzca turnieju singla otrzyma 250 punktów do rankingu ATP i ponad 88,1 tys. euro premii finansowej.