Iga Świątek poznała drugą przeciwniczkę w Wimbledonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Petra Martić
PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Petra Martić

Liderka rankingu WTA spokojnym krokiem weszła do drugiej rundy Wimbledonu. Iga Świątek nie musiała czekać długo na wyłonienie kolejnej przeciwniczki. Będzie nią Petra Martić po pokonaniu Francesci Jones.

We wtorek rywalką Igi Świątek była Sofia Kenin. Pierwszy sprawdzian dla Polki w Wimbledonie wypadł pozytywnie, a liderka rankingu WTA zwyciężyła z Amerykanką w dwóch setach. Na wyłonienie drugiej przeciwniczki nie czekała długo, ponieważ do rozpoczętego późnym popołudniem meczu Francesci Jones z Petrą Martić.

Bardziej znaną z potencjalnych rywalek Igi Świątek była Petra Martić. 33-latka jest notowana na 85. miejscu w rankingu WTA. Chorwatka była w przeszłości triumfatorką trzech turniejów WTA, ćwierćfinalistką Roland Garros i trzykrotnie dochodziła do czwartej rundy Wimbledonu. Po raz ostatni dokonała tego w 2022 roku.

Francesca Jones wystartowała w turnieju głównym z "dziką kartą", dlatego 23-letnia Brytyjka nie musiała przedostawać się do niego przez kwalifikacje. Wcześniej nie odniosła ani jednego zwycięstwa w meczach turniejów wielkoszlemowych. Potykała się w pierwszej rundzie w debiutach w Australian Open i w Wimbledonie.

Mecz Chorwatki z Brytyjką miał dwa oblicza. W pierwszym secie zwyciężyła 6:3 Francesca Jones, co jednak z perspektywy czasu okazało się anomalią. Po tej partii doszło do zwrotu akcji i w pozostałych runda Petra Martić miała wyraźną przewagę. Tak druga, jak i trzecia zakończyły się wyraźnym zwycięstwem bardziej doświadczonej tenisistki. Walka o możliwość spotkania się z Igą Świątek zakończyła się po dwóch godzinach awansem Chorwatki.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 50 mln funtów wtorek, 2 lipca