Magda Linette tylko spojrzała. Efektowny koniec meczu [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / WTA / Magda Linette w meczu z Karoliną Muchovą w Eastbourne
Twitter / WTA / Magda Linette w meczu z Karoliną Muchovą w Eastbourne

Zakończyła się przygoda reprezentantki Polski w turnieju na kortach trawiastych w Eastbourne. Ostatnia piłka drugiego seta była jego dobrym podsumowaniem. Magda Linette tylko odprowadziła ją wzrokiem.

Licznik meczów, wygranych przez Magdę Linette w Eastbourne, zatrzymał się na trzech. Poznanianka przeszła przez kwalifikacje, w których zwyciężała z Yafan Wang i Ranah Stoiber, a następnie już w turnieju głównym poradziła sobie z doświadczoną Anastazją Pawluczenkową.

Magda Linette została zatrzymana w meczu o awans do ćwierćfinału przez Karolinę Muchovą. W środę Czeszka zwyciężyła w dwóch setach i pokazała, że przed Wimbledonem jest w wysokiej formie pomimo długiej rehabilitacji po kontuzji.

Choć pierwsza partia była krótsza niż druga, to paradoksalnie w niej zostało rozegranych więcej gemów, a walka była bardziej wyrównana. Set otwierający mecz zakończył się wynikiem 6:4. W drugim secie Magda Linette miała już mało do powiedzenia i zdołała postawić na swoim tylko w jednym gemie. Runda i zarazem mecz zakończyły się w gemie na 6:1, w którym serwowała Polka.

Ostatnia piłka w meczu została odprowadzona wzrokiem prze Magdę Linette. Polka zaserwowała wyrzucające podanie, ale nie sprawiła nim żadnego problemu przeciwniczce. Oburęczny return z forhendu wpadł w koniec pola Magdy Linette. Po kilku sekundach tenisistki mogły podziękować sobie za mecz.

Zobacz ostatnie zagranie w meczu Magdy Linette z Karoliną Muchovą:

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia