Mamy dużą sensację w Rolandzie Garrosie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Maria Sakkari
PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Maria Sakkari

Maria Sakkari nie podbije kortów ziemnych w Paryżu. Rozstawiona z numerem szóstym Greczynka przegrała z Warwarą Graczewą. W poniedziałek awansowały między innymi Danielle Collins oraz Elina Switolina.

Maria Sakkari odpadła w pierwszej rundzie Roland Garros w drugim sezonie z rzędu. Greczynka najwyraźniej nie zaprzyjaźni się z kortami ziemnymi w Paryżu. W 2024 roku nie poradziła sobie już na początku drabinki z Warwarą Graczewą. Rozstawiona z numerem szóstym Maria Sakkari była lepsza w pierwszym secie, ale później, ku dużemu zadowoleniu gospodarzy, Warwara Graczewa zdołała odwrócić wynik meczu.

Z turnieju odpadła niespodziewanie również Beatriz Haddad Maia. Na zakończenie dnia, a będąc precyzyjnym, już po północy przegrała z Elisabettą Cocciaretto.

Danielle Collins stawiła się w Paryżu w roli jednej z kandydatek do zdetronizowania Igi Świątek. Zagrała na początku drabinki z rodaczką - nierozstawioną Caroliną Dolehide. Danielle Collins zwyciężyła w dwóch setach i w niespełna półtorej godziny z młodszą Amerykanką.

Pechowcem dnia w turnieju kobiet została Anhelina Kalinina. Ukrainka skreczowała w trzecim secie meczu z Camilą Osorio. Anhelinie Kalininie nie brakowało dużo do zwycięstwa na przekór problemom. Wygrała w pierwszym secie, doprowadziła do tie-breaka w drugim secie. W nim Kolumbijka wybroniła się, a po rozstrzygnięciu tego seta, odjechała na 4:1 w trzeciej rundzie. Na tym etapie przeciwniczka nie zdecydowała się na dokończenie gry.

Inna reprezentantka Ukrainy, zarazem mocno związana z Francją, Elina Switolina dostała się do drugiej rundy. Nie miała prostego zadania, ponieważ odwracała wynik meczu z Karoliną Pliskovą po porażce w pierwszym secie. Elina Switolina znalazła sposób na poprawienie gry, a także wykorzystała mankamenty w grze Czeszki. Awansowała po zaciętej walce.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 53,478 mln euro poniedziałek, 27 maja

I runda gry pojedynczej:

Warwara Graczewa (Francja) - Maria Sakkari (Grecja, 6)  3:6, 6:4, 6:3 Elisabetta Cocciaretto (Włochy) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 13) 3:6, 6:4, 6:1 Danielle Collins (USA, 11) - Caroline Dolehide (USA) 6:3, 6:4 Camila Osorio (Kolumbia) - Anhelina Kalinina (Ukraina) 3:6, 7:6 (2), 4:1 i krecz Anheliny Kalininy Elina Switolina (Ukraina, 15) - Karolina Pliskova (Czechy) 3:6, 6:4, 6:2 Anastazja Pawluczenkowa (20) - Panna Udvardy (Węgry, LL) 6:3, 6:4 Anna Kalinska (23) - Clara Burel (Francja) 7:6 (3), 7:5 Bianca Andreescu (Kanada) - Sara Sorribes (Hiszpania) 7:5, 6:1 Linda Noskova (Czechy, 27) - Harriet Dart (Wielka Brytania) 7:6 (3), 6:4 Diane Parry (Francja) - Fiona Ferro (Francja, WC) 3:6, 6:3, 6:3 Cristina Bucsa (Hiszpania) - Julija Starodubcewa (Ukraina, Q) 6:4, 6:1 Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Julia Riera (Argentyna, Q) 6:2, 6:2 Ana Bogdan (Rumunia) - Elsa Jacquemot (Francja, WC) 6:1, 6:3 Bernarda Pera (USA) - Nao Hibino (Japonia) 6:2, 6:0

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia