Mistrzostwa WTA: Serena triumfuje

Serena Williams wygrała w katarskiej Dausze Mistrzostwa cyklu WTA (z pulą nagród 4,55 mln dolarów). W finale Amerykanka pokonała swoją siostrę Venus 6:2, 7:6(4).

To drugi triumf Sereny w Mistrzostwach WTA i 13. zwycięstwo w 23. spotkaniu przeciw starszej Venus. Wcześniej wygrała kończący zmagania w cyklu Tour turniej w debiucie w 2001 roku. Już wcześniej zapewniła sobie pozycję liderki światowego rankingu na zakończenie sezonu. Venus natomiast po raz drugi z rzędu wystąpiła w finale w Dausze. Przed rokiem sięgnęła po tytuł pokonując Wierę Zwonariową.

W pierwszym secie Serena dwukrotnie przełamała siostrę obejmując prowadzenie 5:2. Po chwili zakończyła tę partię przy własnym podaniu.

W drugim secie żadna z zawodniczek nie była w stanie sobie stworzyć okazji na przełamanie serwisu rywalki. W tie breaku Serena objęła prowadzenie 5-1 popisując się całą serią znakomitych forhendów oraz wolejem forhendowym. Do tego Venus popełniła podwójny błąd serwisowy. Starsza z sióstr zaczęła odrabiać straty i za sprawą dwóch wyrzuconych bekhendów i uderzonego w siatkę forhendu przez Serenę zbliżyła się na 4-5. Za chwilę jednak Serena zaserwowała asa serwisowego i miała dwie piłki meczowe. Wykorzystała już pierwszą z nich popisując się krosem forhendowym.

Serena w ciągu 86 minut wygrała 31 z 35 piłek przy swoim pierwszym podaniu oraz 14 z 17 przy drugim.