Polak wygrał mordercze zawody! Historyczny sukces

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Marcin Konieczny  / Marcin Konieczny po zawodach
Facebook / Marcin Konieczny / Marcin Konieczny po zawodach

Ironman to jedne z najtrudniejszych zawodów, w jakich mają okazję zmierzyć się zawodnicy sportów wytrzymałościowych. Ci którzy zdecydują się na start muszą pokonać 3,8 km płynąc, przejechać na rowerze 180 km oraz przebiec maraton! (42 km 195 m).

Pierwszy raz w historii zawodów o randze mistrzostw świata, Polak stanął na najwyższym stopniu podium. Marcin Konieczny zwyciężył w kategorii 45-49 lat z czasem 9:18:43. Polak tym samym zajął 77 miejsce wśród wszystkich 2365 sklasyfikowanych uczestników.

Marcin Konieczny to wykształcony prawnik, który już w młodości miał sporo wspólnego ze sportem. Zdobywał między innymi medale, na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Swoją przygodę ze sportami wytrzymałościowymi rozpoczął od biegania, dopiero po jakimś czasie postanowił spróbować swoich sił w triatlonie. Jak widać efekty są wyśmienite.