Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni w Ga-Pa: Kamil Stoch drugi w serii próbnej, Dawid Kubacki trzeci!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Kamil Stoch
PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w serii próbnej przed konkursem 68. Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Na trzeciej pozycji został sklasyfikowany Dawid Kubacki. Najlepszy okazał się Philipp Aschenwald.

W serii KO pierwszego konkursu Pucharu Świata w 2020 roku odbędą się trzy polsko-norweskie pojedynki. W rundzie próbnej było w tych starciach 0:3 dla podopiecznych Alexandra Stoeckla. Maciej Kot zdobył o 12,6 punktu mniej od Roberta Johanssona. Daniel Andre Tande uzyskał 17,6 więcej niż Stefan Hula. Piotr Żyła również spisał się słabiej od swojego norweskiego rywala - różnica między nim a Mariusem Lindvikiem wyniosła 9,5 pkt.

Jako trzydziesty skakał Kamil Stoch. Triumfator 65. i 66. Turnieju Czterech Skoczni osiągnął 138,5 metra na obiekcie w Garmisch-Partenkirchen (HS142) i objął prowadzenie z dorobkiem 89,9 punktu. Natomiast jako 32. zaprezentował się Dawid Kubacki. Trzeci zawodnik konkursu w Oberstdorfie wylądował na 138. metrze i zdobył 88,5 punktu. Przed mistrzem świata znajdował się jedynie Stoch. Na czele było dwóch Polaków.

Po skoku Kubackiego obniżono rozbieg o jeden stopień - z trzynastej belki na dwunastą. Podopiecznych Michala Doleżala zdołał wyprzedzić jedynie drugi zawodnik wtorkowych eliminacji - Philipp Aschenwald. Dziewiąty wynik miał lider Turnieju Czterech Skoczni - Ryoyu Kobayashi. Czołową dziesiątkę zamknął triumfator kwalifikacji - Karl Geiger. Skakało 49 zawodników. Nie pojawił się tylko Gregor Schlierenzauer.

Początek pierwszej serii konkursu zaplanowano na godzinę czternastą.