LGP: Polska nie oddaje 1. miejsca. Zobacz tabelę Pucharu Narodów

WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu od lewej: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch

W 2016 roku Biało-Czerwoni wygrali klasyfikację Pucharu Narodów w Letnim Grand Prix. Kolejną edycję tego cyklu Polacy rozpoczęli od triumfu w konkursie drużynowym w Wiśle i oczywiście objęli prowadzenie w tabeli zespołowej.

Na drugim miejscu są Norwegowie. Podopieczni Alexandra Stoeckla po piątkowych zawodach na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza (HS 134) mogą czuć lekki niedosyt, bowiem przez większą część zawodów prowadzili. Po świetnych skokach na finiszu Dawida Kubackiego i Macieja Kota musieli uznać jednak wyższość gospodarzy.

Trzecie miejsce w aktualnej klasyfikacji Pucharu Narodów Letniego Grand Prix zajmują Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi do ostatniej kolejki walczyli o najniższy stopień podium piątkowej drużynówki ze Słowenią i ostatecznie swój cel zrealizowali.

Punkty do klasyfikacji Pucharu Narodów zdobyło 8 zespołów. Drużyny, które w piątek zajęły lokaty od 9. do 13. nie punktowały.

Przypomnijmy, że Biało-Czerwoni wygrali zeszłoroczną klasyfikację Pucharu Narodów w Letnim Grand Prix, a później powtórzyli ten sukces zimą w PŚ w skokach narciarskich. Jeśli tego lata będą skakać tak jak w piątkowej drużynówce w Wiśle, mają realną szansę na trzecią wiktorię zespołową z rzędu.