Paryż 2024. Obronił tytuł mistrza. Jest niepokonany na igrzyskach olimpijskich

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Yuto Horigome
Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Yuto Horigome

Yuto Horigome został złotym medalistą igrzysk olimpijskich w Paryżu. Japoński skateboardzista obronił tym samym mistrzowski tytuł wywalczony w Tokio.

Podczas imprezy czterolecia rozgrywanej w Tokio w programie dyscyplin pojawiła się nowa konkurencja. To właśnie w Japonii rozdano pierwszy w historii komplet medali za rywalizację w skateboardingu.

Zmagań w jeździe na deskorolce nie zabrakło również na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. W poniedziałek o 12:00 najpierw rozegrano eliminacje, w których triumf odniósł Amerykanin Jagger Eaton.

Pięć godzin później zawodnicy rozpoczęli walkę o medale. Złoto wywalczył Yuto Horigome, który uzyskał łącznie 281,14 punktów w swoich trzech najlepszych seriach. Tym samym Japończyk obronił tytuł mistrza olimpijskiego z Tokio. Można więc powiedzieć, że 25-latek pozostaje niepokonany na igrzyskach.

Srebrny medal zdobył zwycięzca eliminacji. Do rywala z Japonii zabrakło mu 0,1 punktu. Reprezentant USA poprawił wynik z igrzysk olimpijskich 2021, na których był trzeci. Teraz na najniższym stopniu podium stanął drugi z Amerykanów Nyjah Huston (279,38 pkt). Dla niego to pierwszy krążek olimpijski.

Medaliści w rywalizacji panów są w zupełnie innym wieku niż w stawce pań. Na podium u kobiet stanęły skateboardzistki w wieku 14-16 lat. W stawce mężczyzn medale zdobyli: 25-, 23- i 29-latek.