Mistrzostwa Europy. Znamy już niemal wszystkich rywali Polaków. Ostatnia szansa na awans

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Białorusi
Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Białorusi

Przedostatnia kolejka kwalifikacji do mistrzostw Europy wyjaśniła kilka niewiadomych. Znamy już niemal wszystkich zwycięzców grup, a także większość drużyn, które awansują do turnieju z drugiego miejsca.

Sobotnie spotkania w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy przyniosły kilka ważnych rozstrzygnięć. Po zwycięstwie nad Węgrami wiemy już, że w turnieju zagra reprezentacja Białorusi. Ważną wygraną odnieśli także Czarnogórcy, którzy ograli Gruzję bez straty seta, dzięki czemu po raz drugi z rzędu awansowali na mistrzostwa Europy.

Wiele wskazuje na to, że o awans z drugiego miejsca będą bić się Chorwaci oraz Szwajcarzy. Ci pierwsi w sobotę rozegrali pełen zwrotów akcji mecz ze Szwecją, którzy wygrali po tie-breaku. Helweci także potrzebowali pięciu setów do zwycięstwa nad Rumunami. W niedzielę kluczowe będzie starcie Chorwacja-Holandia. Jeden wygrany set da zespołowi z Bałkanów awans do turnieju.

Mistrzostwa Europy odbędą się w dnia 1-19 września w Polsce, Estonii, Finlandii i Czechach. Biało-Czerwoni w 2019 roku zdobyli brązowy medal.