Chemik - Bank Pocztowy Pałac: mistrz ostudził rewelację sezonu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Krzysztof Cichomski / Na zdjęciu: siatkarki Chemika Police
Newspix / Krzysztof Cichomski / Na zdjęciu: siatkarki Chemika Police

Chemik Police umocnił się na prowadzeniu w Lidze Siatkówki Kobiet. Wygrał 3:0 z czwartym w tabeli Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz.

Przerwa między domowymi meczami Chemika trwała 20 dni. Mistrz Polski miał podobną tylko raz od czasu przeprowadzki ze Szczecina do Polic. Po odczuwalnej nieobecności początek pojedynku z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz nie przebiegał po myśli zespołu Marcello Abbondanzy.

Chemik przegrywał 6:10. W odwróceniu wyniku w drugiej fazie partii pomogło mu wejście z kwadratu rezerwowych, rozgrywającej Marleny Pleśnierowicz i atakującej Sanji Gammy. Polsko-chorwacki duet doprowadził do remisu 14:14 i wybił z uderzenia bydgoszczanki. Chemik zwyciężył w sinusoidalnym secie 25:23.

W drugiej rundzie Chemikowi powodziło się od początku. Ekipa z Polic zaczęła rozdawać karty na boisku i była kilka kroków przed przeciwnikiem. Swoją obecność zaznaczyła najlepiej punktująca w tym sezonie spośród policzanek Chiaka Ogbogu. Zarówno blokiem, jak i asem serwisowym. Nie chciała być od niej gorsza druga środkowa Iga Chojnacka, która również pomogła gospodyniom doprowadzić do stanu 25:19.

Trzeci set wyglądał podobnie do pierwszego. Lider zapewnił sobie trochę adrenaliny i po falstarcie 1:5 musiał gonić Pałac. Trener Abbondanza zażądał dwóch przerw zanim jego podopieczne doprowadziły do wyniku 25:21. Dużą odpowiedzialność za grę wzięła na siebie w tym fragmencie Bianka Busa. Nagrodę MVP odebrała jednak po raz trzeci w sezonie, a drugi z rzędu Ogbogu.

Chemik jest liderem Ligi Siatkówki Kobiet z 37 punktami. To tylko dwa mniej niż mógł maksymalnie zdobyć. Drużyna Abbondanzy zamierza wypracować sobie komfortową sytuację przed ostatnimi meczami w rundzie rewanżowej. 12. zwycięstwo w sezonie ponownie przybliżyło ją do celu.

Chemik zdobył sześć punktów w sezonie kosztem bydgoszczanek. Powiększył nad nimi przewagę w tabeli do 12 "oczek". Z kolei Bankowi Pocztowemu Pałacowi nie udało się umocnić na czwartym miejscu. Wciąż jest w zasięgu piątych Grot Budowlanych Łódź, którzy zagrają w niedzielę z Developresem SkyRes Rzeszów.

W tym sezonie jeszcze przynajmniej jedno spotkanie Chemika z zespołem znad Brdy. Tym razem w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Chemik Police - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)

Chemik: Mirković, Grajber, Busa, Chojnacka, Ogbogu, M. Łukasik, Krzos (libero) oraz Pleśnierowicz, Gamma

Pałac: Mazurek, Balmas, Krzywicka, Różyńska, Ziółkowska, Gałucha, Jagła (libero) oraz Kuligowska, Misiuna, Andersohn

MVP: Chiaka Ogbogu (Chemik)