KSZO Ostrowiec Św. - Giacomini Budowlani Toruń: pewna wygrana gospodyń na koniec roku

WP SportoweFakty / Rafał Soboń

Siatkarki KSZO Ostrowiec Św. pokonały przed własną publicznością ekipę Giacomini Budowlanych Toruń nie oddając rywalkom nawet jednego seta.

Świetnie początek spotkania rozpoczęły siatkarki KSZO, które po błędach rywalek oraz punktowej zagrywce Doroty Ściurki (3:0) zmusiły trenera gości do przerwy na żądanie. Niewiele to jednak zmieniło w sytuacji na boisku i szybko ostrowczanki odjechały na kilka oczek (11:4). Spore problemy z przejęciem zagrywki gospodyń miały siatkarki Giacomini Budowlanych Toruń, co przełożyło się na wynik (17:7). Przy stanie 19:9, rywalki jakby się obudziły i próbowały zmniejszyć dystans, ale przewaga KSZO była na tyle duża, że to miejscowe po ataku Ściurki wygrały pierwszą partię do 18.

Drugi set lepiej zaczęła drużyna gości (0:2), ale pomarańczowo-czarne szybko wyrównały i wróciły na właściwy tor. Bardzo dobrze w polu zagrywki spisywała się Roksana Brzóska, która wzięła w tym elemencie ciężar gry na siebie (9:5). Niewiele gorzej radziły sobie inne siatkarki KSZO, co sprawiło, że zawodniczki z hutniczego miasta pewnie zmierzały po zwycięstwo w drugim secie (20:14). Końcówka bezsprzecznie należała do gospodyń, które po ataku Aleksandry Gancarz  w siatkę wygrały wysoko w drugim secie do 15.

Trzeci set praktycznie cały czas kontrolowały siatkarki trenera Parkitnego (6:4). Przy stanie 15:7 po punktowej zagrywce Julii Piotrowskiej trener gości poprosił o czas, ale rozpędzone ostrowczanki nie dały szans rywalkom na odrobienie strat (18:10). Mimo, że ekipa Giacomini Budowlanych Toruń podkręciła tempo w końcówce spotkania (24:21), to po błędzie przełożenia rąk po stronie torunianek zespół z hutniczego miasta wygrał trzecią odsłonę do 21 i całe spotkanie bez straty seta (3:0)

KSZO Ostrowiec SA - Giacomini Budowlani Toruń 3:0 (25:18, 25:15, 25:21)

KSZO: E. Polak, Brzóska, Ściurka, Kapturska, Soter, Piotrowska, Pavlukovskaya (libero).

Budowlani Toruń: Wójcik, Wojcieska, Pauleva, Lewandowska, P. Polak, Pavan, Martinez (libero) oraz Jasińska, Janik, Gancerz, Ryznar.

MVP: Roksana Brzóska (KSZO).

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes). Komfort i oszczędność czasu!

{"id":"","title":""}