Liga turecka: Znakomita gra Kubiaka nie pomogła, seria zwycięstw Halkbanku przerwana

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Gregor Fischer
Newspix / Gregor Fischer

Siatkarze Halkbanku Ankara ponieśli czwartą porażkę w sezonie. Pogromcą ekipy Michała Kubiaka okazał się niedawny rywal PGE Skry Bełchatów w Lidze Mistrzów. Tym samym przerwana została seria 11 kolejnych zwycięstw podopiecznych Lorenzo Bernardiego.

Siatkarze Halkbanku Ankara po 11 kolejnych wygranych znaleźli pogromcę. Podopiecznych Lorenzo Bernardiego pokonali gracze Ziraatu Bankasi. Lider rozgrywek ligi tureckiej przegrał wyjazdowe starcie 1:3 i była to dopiero jego czwarta porażka w sezonie, natomiast pierwsza od 28 listopada 2015 roku.

Drużynie z Ankary nie pomogła w odniesieniu zwycięstwa znakomita gra reprezentanta Polski Michała Kubiaka. Nasz przyjmujący zapisał na swoim koncie 17 punktów, kończąc 67 procent piłek (13/20). Do swojego dorobku doświadczony siatkarz dorzucił jeszcze 1 blok i 3 asy serwisowe. Nieco słabiej wychowanek Maratonu Świnoujście spisał się w przyjęciu, kończąc spotkanie z wynikiem 38 proc. przyj. poz. i 25 proc. przyj. perf. (16 odb., 3 bł.).

Obok Michała Kubiaka najlepiej punktującymi zawodnikami Halkbanku byli Dick Kooy 14 punktów i Cwetan Sokołow 12 punktów.

Wyniki meczów 20. kolejki ligi tureckiej:

Fenerbahce Grundig Stambuł - Arkas Izmir 3:0 (25:21, 25:20, 25:23) Ziraat Bankasi Ankara - Halkbank Ankara 3:1 (22:25, 25:18, 26:24, 25:20) Maliye Milli Piyango Ankara - Besiktas Stambuł 3:1 (25:20, 28:26, 23:25, 25:20) Tokat Belediye Plevnespor - Inegol BLD 3:0 (25:23, 26:24, 25:22) Istanbul BBSK - Bornova Anatolian  3:0 (25:13, 25:19, 25:20)