Liga turecka: Piotr Gruszka przegrał wygrany mecz

Niewesołe miny mieli po spotkaniu z Torul Gençlik Gümüşhane siatkarze Halkbanku Ankara. W meczu 7. kolejki rozgrywek tureckiej pierwszej ligi ekipa Piotra Gruszki prowadziła już 2:0 w setach, aby przegrać ostatecznie 2:3. Gruszka rozpoczął mecz w kwadracie dla rezerwowych. Zdobył w całym spotkaniu tylko 3 punkty.

Drużyna Piotra Gruszki prowadziła już 2:0 po wygranych setach do 21 i 23. Mimo, iż to ekipa Roberto de Freitasa była zdecydowanym faworytem spotkania, goście nie zamierzali wyjeżdżać bez punktów. Wygrali ważnego seta trzeciego na przewagi (26:24), a czwartą, emocjonującą odsłonę do 27. W tie-breaku nie dali szans wyżej notowanym rywalom (15:11).

Piotr Gruszka pojawiał się w tym spotkaniu rzadko, tylko na zmiany w trzecim i czwartym secie. W całym meczu uzyskał raptem 3 punkty. W Halkbanku najlepiej punktował Walter (20), natomiast po stronie Torul Gençlik Serhat (33).

Drużyna Halkbanku Ankara po siedmiu rozegranych kolejkach zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 14 "oczek". Prowadzi İstanbul B. Sehir Belediyesi, który ma 21 punktów i jak na razie nie zaznał goryczy porażki. W następnej kolejce Halkbank zmierzy się z trzecim w tabeli Arkasem Spor Izmir.

Halkbank Ankara - Torul Gençlik Gümüşhane 2:3 (25:21, 25:23, 24:26, 27:29, 11:15)

Halkbank: Baris, Sabit, Selcuk, Roca, Raphael, Serhat, Hasan (libero) oraz Gruszka, Ozkan, Mustafa, Ender.

Torul: Bergam, Vujović, Walter, Aydin, Yilmaz, Unsu, Done (libero) oraz Karakaya, Emet, Kocak, Capan.