Blamaż Polaków i koniec marzeń o półfinale Mistrzostw Europy U-20

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Polski siatkarzy U-20
Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Polski siatkarzy U-20

Siatkarze reprezentacji Polski stracili szanse na medal Mistrzostw Europy U-20. Biało-Czerwoni przegrali z Francją 0:3, w ostatniej partii uznając wyższość rezerwowych Les Bleus.

Reprezentacja Polski nie zagra o medale Mistrzostw Europy siatkarzy U-20. Losy Biało-Czerwonych przypieczętowała przegrana z Francuzami. Trójkolorowi utrzymali tym samym miano niepokonanych, z kolei zespół Sebastiana Pawlika zanotował trzecią wpadkę na turnieju.

Przegrana z Les Bleus okazała się szczególnie bolesna, bowiem lepsi od naszego zespołu okazali się nawet rezerwowi Trójkolorowych, którzy rozstrzygnęli na swoją korzyść trzeciego seta. Wcześniej zawodnicy Slimane Belmadiego triumfowali w pierwszej i drugiej odsłonie.

Polakom do rozegrania pozostał jeszcze mecz z Finlandią, jednak już teraz można powiedzieć, że zespół zanotował najgorszy występ na ME juniorów od kilkunastu lat (MEJ 2010). Do półfinałów awansują po dwie ekipy z obu grup. Pewni gry o medale są już Francuzi oraz rywalizujący w gr. II Bułgarzy. W grze o kolejne dwa miejsca pozostają także Ukraińcy i Serbowie oraz Czesi i Izrael.

Przeciwko Francuzom Polacy rozczarowali praktycznie w każdym elemencie. Nasz zespół popełnił aż 20 błędów, oddając w ten sposób przeciwnikom niemal całego seta. Nie najlepiej wyglądała zagrywka, która zapewniła Biało-Czerwonym 2 punkty przy 9 błędach. Kolejne 5 piłek nasz zespół oddał przeciwnikom po nieudanych atakach, do tego aż 6 razy Biało-Czerwoni zostali zablokowani.

Polska – Francja 0:3 (19:25, 18:25, 17:25)

Polska: Bień (1), Przybyłek (5), Kiedos (6), Brzostowicz (6), Nowak (1), Rybak (11), Graniczny (libero) oraz Becker (1), Nowak (1), Urbańczyk, Chaciński (4).