Sprawdź tabelę po meczu Polek

Getty Images / Kevin C. Cox / Na zdjęciu: Martyna Łukasik

Reprezentacja Polski kobiet pokonała Japonię 3:1 w pierwszym meczu turnieju w ramach igrzysk olimpijskich 2024. Dzięki temu Biało-Czerwone obecnie przewodzą w grupie B i są jedną nogą w ćwierćfinale.

W sobotę (27 lipca) polscy siatkarze, a w niedzielę nasze siatkarki zainaugurowały zmagania w turnieju w ramach igrzysk olimpijskich 2024. Podopieczni selekcjonera Nikoli Grbicia ograli Egipt bez straty seta.

Zwycięstwo odniosły również podopieczne selekcjonera Stefano Lavariniego, które zmierzyły się ze znacznie trudniejszym rywalem - Japonią. Spotkanie ostatecznie rozstrzygnęło się w czterech setach, bo premierowa odsłona padła łupem przeciwniczek.

Udana inauguracja sprawia, że mamy na wyciągnięcie ręki awans do ćwierćfinału. W końcu Biało-Czerwone ograły jednego z najtrudniejszych rywali w grupie. A przed nimi jeszcze spotkanie z najsłabszym zespołem - reprezentacją Kenii.

Na ten moment to my przewodzimy w tabeli, bo spotkanie Brazylia - Kenia rozegrano zostanie w poniedziałek. Z kolei Japonia zajmuje ostatnie miejsce w grupie B z uwagi na porażkę.